Україна та США оновлюють торгову угоду 2008 року

Американський бізнес отримав гарантії щодо нетарифних заходів

Оновлення торгової угоди 2008 року особливо актуальне, зважаючи на економічну підтримку США для України та повоєнну відбудову. Понад 20 представників усіх залучених до співпраці з Україною інституцій США обговорили програми допомоги і наступні кроки для залучення інвестицій в Україну.

«Ця робота дозволить зміцнити довіру американського бізнесу до інвестицій в Україну і полегшить реалізацію проєктів з відновлення та відбудови України», — пояснила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

В оновленій Угоді про торгове та інвестиційне співробітництво (TICA) американському бізнесу були  надані всі необхідні гарантії щодо нетарифних заходів, як-от регуляторне середовище процедур закупівель.

У 2008 році уряди України та США уклали угоду про торгову й інвестиційну співпрацю. Основною метою документа було розширення та зміцнення економічних відносин між країнами через вступ України до Світової організації торгівлі. Крім того, угода передбачала створення двостороннього механізму співпраці — українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій.