Україна вперше відзначає День Державності

Цього року Україна святкує 1034-ту річницю хрещення Київської Русі

28 липня вперше відзначається День Української Державності. Запровадити нове державне свято запропонував торік президент Володимир Зеленський. Тоді ж глава держави підписав відповідний указ.

За словами президента, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності — у день хрещення Київської Русі.

Зранку президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем Української Державності у відеозверненні:

«Нашу велику українську сім’ю єднає родина державних символів України. Це три брати: Державний прапор України, Державний герб і Державний гімн. На мою думку, дуже важливо не лише відзначати появу державності, а й об’єднуватися задля її збереження. Ми думали, що запанували у своїй сторонці. Ми кладемо душу й тіло за нашу свободу. Бо забули, що ще далеко не всі вороженьки – як роса на сонці… Але ми не забули, якого ми роду. А отже, нам точно усміхнеться доля, бо це наша доля».

Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що головна мета свята нагадати всім нам та світу, що Українська держава існує понад 1000 років.

«Крізь усі віки державотворчі традиції України продовжували — Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка та сучасна незалежна Україна. Ми відстоювали свою державність багато століть, відстоїмо і зараз», — написав він.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр опублікувала допис до Дня Української Державності в якому додала цитату Ліни Костенко про те, що по Україні «пройшли всі катки історії, відпрацьовані всі види випробувань і що «в умовах сучасного світу їй немає ціни».

«Ліна Костенко дуже влучно вмістила думку тієї реальності, у якій ми сьогодні живемо. Багато поколінь нашого народу боролися за право мати свою країну, і сьогодні ми відстоюємо нашу державність у війні з російським агресором […] Найбільша помилка окупантів в тому, що Кремль послав рабів підкорювати вільних», – написала заступниця міністра оборони.

Вона наголосила, що наші захисники й захисниці впевнено тримають фронт, а керівництво держави, дипломатичні служби й інші органи невтомно працюють на своєму фронті, як і всі українці.

«Ми обов’язково вийдемо з цієї війни Переможцями й не поступимося своєю державністю, яку так тяжко виборювали», – підсумувала Маляр.