Міжнародна команда дослідників на чолі з українською астрофізикинею, випускницею Харківського національного університету ім. В. Каразіна Ольгою Захожай відкрила гігантську екзопланету. Поки що її називають HD 114082 b.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaРозташована екзопланета на відстані понад 300 світлових років від Землі. Відкриття може поставити під сумнів правильність сучасних теорій формування планет. Про це йдеться на сайті Інституту ім. Макса Планка (місто Гейдельберг, Німеччина).
Ольга Заходжай — одна з кількох десятків дослідників у світі, хто шукає екзопланети, і єдина в Україні вивчає, як формуються планети. Від початку повномасштабної війни Захожай живе і працює у Німеччині, куди вона переїхала з маленькою донькою та мамою після 24 лютого. Саме під час вимушеної еміграції харків’янка у співпраці з німецькими колегами відкрила гігантську екзопланету.

«Її розмір відповідає діаметру Юпітера, а маса у вісім разів перевищує масу Юпітера. Поєднання цих величин важко узгодити із загальноприйнятими моделями формування планет», — йдеться у повідомленні на сторінці у Фейсбуці української науковиці.
Свежие новости
- Подяка за два тижні шлюбу: продюсер Джон Пітерс заповів Памелі Андерсон $10 мільйонів
- Прем’єрка Естонії розкритикувала МОК за допуск росіян і білорусів на Олімпіаду
- Українка Таня Муіньо зняла кліп-провокацію для Сема Сміта з костюмами від Frolov
- 18-річна дзюдоїстка Литвиненко вперше здобула срібло дорослого Гран-прі
- Українка Світлана Кравс вирушила до Монте-Карло на 91-річному автомобілі Новости на главной
Річ у тім, що екзопланети, тобто планети поза межами Сонячної системи, що обертаються навколо інших зірок, дослідники відкривають ледве не щотижня. Але це відкриття особливо цінне. За словами Заходжай, відкрита екзопланета, якій приблизно 15 млн років, є наймолодшою серед тих, яким вдалося поміряти масу і радіус. Ці два параметри є дуже важливими. Спираючись на них, астрофізики матимуть уяву про структуру планети.