Українки поставили рекорд з купівлі нерухомості в Іспанії

За даними Асоціації нотаріусів Іспанії, лише за перше півріччя 2022 року громадяни України придбали у цій країні 1237 будинків, що на 73% більше, ніж у першому півріччі 2021 року. Крім того, це рекорд у серії спостережень від 2007 року.

За статистикою, за третій квартал 2022 року у рейтингу іноземних покупців житла в Іспанії українці посіли 12-те місце після громадян Великої Британії, Німеччини, Франції, Румунії, Бельгії, Нідерландів, Марокко, Італії, Польщі, Швеції та Китаю.

Більшість покупців житла з України — це сім’ї з дітьми, подекуди самотні жінки з дітьми, які отримують державну допомогу. Три провінції  викликають найбільший інтерес українців — Аліканте, Валенсія, Барселона. На них припадає майже 60% від загальної кількості пошукових запитів цього року.

Нотаріуси оцінили середню вартість квадратного метра, придбаного українцями, у 1612 євро, що значно нижче за середній показник для іноземців (2062 євро за квадратний метр). Тому здебільшого купували об’єкти середньої та низької цінової категорії. При цьому нотаріуси кажуть, що українці опинилися у четвірці покупців найдешевшої нерухомості разом з еквадорцями, (1198 євро за «квадрат»), румунами (1097 євро), марокканцями (964 євро).

Нагадаємо, за даними УВКБ ООН, майже 8 мільйонів громадян України виїхали з країни після нападу Росії у лютому 2022 року.