Українська легкоатлетка Магучіх перемогла на чемпіонаті світу

19.03.2022

Українка Ярослава Магучіх перемогла на чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні у сербському Белграді. Вона стрибнула на висоту 2,02 метрів і здобула золоту медаль. Друга українка — Ірина Геращенко — посіла 5-те місце, підкоривши висоту у 1,92 м.

Про це повідомляє ВВС.

Українські стрибунки не мали достатньо тренувальної практики через війну, та мали чимало зіркових конкуренток. З ними змагались, зокрема, австралійка Елеанор Паттерсон, представниця Узбекистану Сафіну Садуллаєва, Марія Вуковіч із Чорногорії.

Раніше Магучіх ставала чемпіонкою Європи у приміщенні у Торуні, Польща.

Торік 20-річна легкоатлетка Ярослава Магучіх, яка є також молодшим сержантом збройних сил України, потрапила у скандал, коли завоювала «бронзу» на Олімпіаді у Токіо у стрибках у висоту. Тоді багатьох українців обурили її фотографії з володаркою «золота» у стрибках у висоту, росіянкою Марією Ласіцкене.

У Міноборони провели розмову з Магучіх, яка пояснила свої дії тим, що лише привіталась з росіянкою за олімпійськими традиціями, і що це було не про політику.

Перед Олімпіадою у Пекіні, що була січні цього року, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт рекомендував українським спортсменам не спілкуватись з росіянами та не перебувати біля державної символіки Росії.

Після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення, 26 лютого Магучіх виклала у своєму фейсбуці емоційний пост, де в тому числі закликала росіян не вдавати, що війни немає.

«Для росіян: припиніть удавати, що війни немає! Росія напала на Україну! Бомблять міста, стріляють по мирних жителях і це наша реальність! Бездіяльністю ви підтримуєте війну! Ми не хочемо війни, але будемо захищати свій дім», — написала Магучіх.