Олена Паренюк — радіобіологиня, яка вивчає бактерії у зонах відчуження Фукусіми та Чорнобилю. Творчість Нати Жижченко, солістки гурту Onuka, пронизана темою Чорнобилю. Альбом Vidlik є присвятою Чорнобилю, батько Нати був інженером-фізиком та ліквідатором катастрофи, а сама Ната писала дипломну роботу про зону відчуження.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaНата Жижченко поділилася, як війна вплинула на творчість та гурт Onuka
“Коли почалася війна, ми попрощалися зі своїм життям та з майбутнім. Коли ми адаптувалися до ситуації, то зрозуміли, що можемо проводити благодійні концерти. Я відчула, як гурт розквітнув на сцені, бо отримав другий шанс виступити. Кожен концерт був ніби востаннє. Відчувалася енергетика, бо всі викладалися на 100%. Я ніколи не відчувала такої синергії між мною та музикантами”

Крім того, лідерка гурту Onuka зіграла на сопілці й познайомила іноземців з українським фольклорним інструментом. “Ця сопілка – мій головний скарб, який завжди зі мною. І вона була в моєму багажі, коли ми евакуювалися на початку вторгнення. Першим скарбом був мій син, другим – мій пес, третім – ця сопілка”.
Останні новини
- В український кінопрокат вийде 13 фільмів Каннського фестивалю: подробиці
- У Ватикані пройшов «голий» протест проти війни в Україні: подробиці
- Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу
- Європейський суд визнав порушення Україною прав одностатевих пар
- Подають гільзи замість їжі: у Великій Британії з’явилося антивоєнне кафе Новости на главной
Чорнобиль під час війни
“Зона відчуження надихає мене і вгамовує, — ділиться Ната Жижченко. – Мені подобається у ній все. Прип’ять, тіні, цвітіння природи, дивні тварини. Мені подобаються люди, які там працюють. Вони для мене герої. Російська окупація для мене була ніби зґвалтуванням зони відчуження. Я не могла повірити в те, що вся історія, всі наші дослідження були “зґвалтовані” цими нелюдами”.
Олена Паренюк досліджує радіоактивний ґрунт та інші зразки з Чорнобильського саркофагу. Через війну працювати в лабораторії вкрай складно. “Зараз територія зони відчуження під контролем військових. Потрапити туди зараз важко навіть науковцям”. Під час окупації вчені продовжували стежити за тим, що відбувається у саркофазі. Адже різні ланцюгові реакції з радіонуклідами можуть бути дуже небезпечними.
Повний випуск англійською можна прослухати за цим покликанням.
Дізнатися більше про те, як наука допоможе впоратися з впливом війни на довкілля, можна на INSCIENCE CONFERENCE 2023, яка відбудеться 17-18 червня.
INSCIENCE — це організація, яка популяризує науку і доказову медицину та підвищує їхню цінність для суспільства, бізнесу та держави через науково-популярні проєкти. INSCIENCE проводить конференцію за підтримки Prague Civil Society Centre. Серед партнерів конференції — Міністерство освіти і науки України, Український фонд стартапів та інші.