Українська гендерна експертка, феміністка, співзасновниця та психологиня правозахисного центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало отримала премію імені Улофа Пальме, що надають за видатні досягнення у правозахисній діяльності. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook. Урочиста церемонія нагородження відбудеться 1 лютого у Стокгольмі.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.ua«Для мене це велика несподіванка та велика честь отримати таку престижну нагороду — премію Улофа Пальме! І це чудовий привід говорити на усіх рівнях про те, що права жінок, особливо в умовах війни, часто порушують. Для мене ця нагорода — відзнака тих зусиль, які українські феміністки роблять зараз в Україні та за кордоном для того, щоб допомогти постраждалим жінкам та дітям бути у безпеці, зменшити руйнівні наслідки війни та залучити солідарну підтримку Україні зі всього світу», — написала Марта Чумало.
Журі премії цього року вирішило відзначити одразу трьох правозахисниць «за їхні зусилля у боротьбі за свободу жінок в епоху, коли права людини перебувають під загрозою війни, насильства та гноблення».

Другою номінанткою премії стала Ерен Кескін — юристка з прав людини, яка десятиліттями захищала дискримінованих людей у Туреччині — етнічних меншин, ЛГБТКІ+ та біженців. Вона навіть була ув’язнена за свої переконання, а Amnesty International оголосила правозахисницю в’язнем сумління. У 1997 році Ерен заснувала Асоціацію правової допомоги проти сексуального насильства та домоглася притягнення до відповідальності кількох високопосадовців.
Третьою володаркою премії обрали Наргес Мохаммаді, іранську журналістку та правозахисницю, яка була центральною фігурою в боротьбі за права жінок і свободу слова в Ірані. Вона є однією із засновниць Іранської національної ради миру, віцепрезиденткою Центру захисників прав людини (Defenders of Human Rights Center) та лідеркою кампанії за покрокове скасування смертної кари Legam. З листопада 2021 року Наргес Мохаммаді перебуває у сумнозвісній в’язниці Евін, засуджена за «пропагандистську діяльність проти держави».
Свежие новости
- Офіс генпрокурора: організаторам принизливих «вечірок» не інкримінують зґвалтування
- 24 лютого відбудеться показ стрічки «Лариса Кадочникова. Війна»
- Українка Дар’я Білодід стала амбасадоркою проєкту Міжнародної федерації дзюдо
- Перша леді США стане однією з ведучих «Греммі», яка відбудеться 5 лютого
- Надія Кіченок вийшла до парного півфіналу тенісного турніру WTA у Франції Новости на главной
«Протягом усього свого життя та своїми діями ці три жінки разом із багатьма їхніми сестрами по боротьбі надихали інших і прокладали шлях для сміливих молодих жінок і чоловіків, щоб вони продовжували боротися за фундаментальні права людини для всіх людей», — пояснили свій вибір на сайті комітету.
Як повідомлялося, премія імені Улофа Пальме — це щорічна нагорода у розмірі 100 тисяч доларів, яку надає Меморіальний фонд Улофа Пальме.