Українські переселенці з 1 березня 2023 року платитимуть у Польщі за проживання у закладах розміщення

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький оголосив в ефірі «Польського радіо» про зміни умов приймання біженців з України. Зокрема, з 1 березня 2023 року буде запроваджена оплата для тих українських біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення понад 120 днів.

Спочатку біженці з України покриватимуть 50% вартості проживання, за кілька місяців — 75%. Це нововведення не поширюється на людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей.

«Ми готуємося до можливої наступної хвилі біженців і хочемо, аби система була відповідно підготовлена, щоби польські платники податків якомога менше платили за цю можливу чергову хвилю біженців», — пояснив прем’єр-міністр Польщі.

Також положення передбачають, що подання заявки на номер PESEL громадянами України, які приїхали до Польщі після російського нападу 24 лютого, буде обов’язковим. Біженцям, які отримають номер PESEL і покинуть Польщу, цей номер заморозять.

За даними Прикордонної служби Польщі, від початку російської агресії з України в’їхали майже 8 мільйонів людей, виїхали — 6 мільйонів 200 тисяч. Кількість тих, хто покинув територію цієї країни, не повідомляють.