Українські продюсери здобули нагороду European Film Awards

Кінопремія European Film Awards присудила нагороду Eurimages Co-Production Award 2022 усім українським продюсерам. Цього року церемонія нагородження відбулася у Рейк’явіку. Статуетку отримали продюсери Юлія Сінкевич, Саша Костіна, Дар’я Бассель та Єгор Олєсов.

На сцені премії українські продюсери заявили, що передадуть нагороду Музею кіно «Довженко-Центр», а також зазначили, що цей заклад має отримати статус Державного фонду фільмів.

«Найвидатніший фільм усіх часів — Людина з кіноапаратом Дзиґи Вертова — зняли в Україні. Про це зазвичай не згадують на курсах історії кіно в усьому світі. Ви поцікавитеся, чому так? Бо його особистість було вкрадено. Як і сьогодні, наша національна ідентичність, ідентичність нашої культури та кіно перебувають під загрозою знищення та розкрадання», — сказали продюсери.

Нагорода Eurimages Co-Production Award — це спільна ініціатива Європейської кіноакадемії та культурного фонду Ради Європи Eurimages. Цього року її присудили всім продюсерам України на знак солідарності та підтримки.