Українські розробники створили перший англомовний ШІ-інструмент для відстежування та аналізу інформаційних злочинів

100 000 годин російської ТБ пропаганди за 12 років

29.05.2024

Щосекунди росія генерує сотні одиниць пропаганди. Дезінформація передує усім війнам, які розпочинає країна-агресорка — в Україні, Сирії, Грузії. Про це свідчить аналіз інформаційних кампаній проти кожної з цих держав. Такі ж засоби пропаганди росія застосовує і проти деяких країн-членів ЄС і НАТО, які можуть стати наступними у цьому списку. 

Вручну обробляти всі масиви відео та аудіо, які продукують російські пропагандистські джерела, довго і складно, особливо для іноземців, які перекладають їх перед аналізом. А коли нові злочини продукуються щосекунди, потрібен швидкий та автоматизований інструмент.

З цією метою був створений проєкт War of Words — перший англомовний інструмент на основі штучного інтелекту, який дозволяє аналізувати 100+ тисяч годин контенту з ТБ, Telegram чи RuTube за декілька кліків.

“Щоб ефективно протидіяти росії, ми створили інструмент, який допоможе українським та іноземним державним діячам, дипломатам, медіа та дослідникам унаочнювати, як росія загрожує мирному існуванню світу. І допоможе робити це втричі швидше за звичний спосіб аналізу. Ми прагнемо посилити міжнародну підтримку України та закріпити політичний і медійний фокус держав світу на доказах російських злочинів”, — зазначає Володимир Бородянський, засновник проєкту War of Words.

Розробники інструмента надають доступ до користування War of Words усім охочим і зацікавленим. У їхньому розпорядженні — структуроване хмарне сховище даних з архівом пропаганди за 12 років, яке оновлюється щодня, можливість пошуку за ключовими словами англійською та мовою оригіналу, та фільтрувати результати за датою, типом медіа, джерелами, програмами, спікерами, та іншими параметрами. А також дашборди, що дозволяють відслідковувати все це в динаміці.

Надалі команда планує розширювати функціонал, додаючи можливість генерувати щоденні тематичні звіти, наприклад, відстежувати індекс ненависті до обраних країн чи персоналій тощо.

 

Проєкт War of Words створено за підтримки компанії Microsoft Ukraine, яка надала доступ до ресурсів хмарних сервісів Azure.