Українські жінки активніше відкривають власний бізнес

07 Листопада 2024
українські жінки
Фото: Міністерство економіки України

Українські жінки дедалі більше долучаються до бізнес-процесів у будь-яких формах. А їхня роль у вітчизняній економіці продовжує зростати. Вони все актівніше відкривають власні бізнеси й опановують професії, де раніше домінували чоловіки. Про це повідомила міністерка економіки України на восьмому Українському жіночому конгресі. 

«Зараз на наших очах роль жінок в українській економіці змінюється. Ми спостерігаємо тенденцію, що все більше жінок та дівчат відкривають свої бізнеси, опановують нові професії, де раніше статистично переважали чоловіки. Нині спроможність жінок і бізнесів, якими керують жінки, — важлива складова нашої економічної стійкості», — зазначила Юлія Свириденко. 

Так, минулого року українські жінки заснували 56% нових підприємств. Цьогоріч цей показник зріс до 59%. Також збільшилася частка жінок, які стали переможницями державної грантової програми «Власна справа». Наразі цей показник зріс з 57% до 61%.

Проте останніми роками збільшився гендерний розрив у зарплаті. За даними Держстату станом на 2021 рік, розрив в Україні становив 18,6%. Аби отримувати рівну з чоловіками оплату, жінкам треба працювати більше у середньому 6,5 років упродовж життя. Тому скоротити гендерний розрив до 13,6%, середнього показника для країн ЄС, є одним із завдань уряду до 2030 року.

Міністерка зазначила, що для досягнення таких цілей уряд працює за кількома ключовими напрямами:

  • розроблення системних змін до законодавства, щоб жінки мали більше можливостей реалізуватися;
  • забезпечення нових можливостей для створення бізнесу;
  • проведення навчання, щоб жінки мали більше можливостей для працевлаштування;
  • впровадження національної кампанії з подолання гендерних стереотипів «Звісно. Зможеш».

Також Юлія Свириденко нагадала, що уряд реалізовує низку грантових проєктів, державних і партнерських. Вони ранжуються від 150 тис. грн для молоді до грантів на 8 млн грн для створення чи розвитку виробництв. Також держава надає гранти для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин та чоловіків — це до 1 млн грн.

Український жіночий конгрес — це щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності, яка збирає урядовців, політиків, представників місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу, медіа. Він був заснований у 2017 році.