Українців у Болгарії будуть розміщувати на державних базах відпочинку

Болгарія виплатила власникам готелів майже 9,8 млрд грн

Уряд Болгарії продовжує житлову програму для українських біженців, проте замість готелів їх тепер розміщуватимуть на державних базах відпочинку.

Про таке рішення оголосив віцепрем’єр, міністр внутрішніх справ Болгарії Іван Демерджієв, повідомляє Болгарське національне радіо (BNR).

Коментуючи питання, як довго біженці з України зможуть перебувати на таких базах, Демерджієв запевнив, що нинішній уряд Болгарії «не має планів припиняти цю допомогу в зимовий період». Міністр також наголосив, що на сьогодні Болгарія залишається однією з небагатьох країн, які безкоштовно надають українцям житло на «невизначений термін», у цьому ряду він також назвав Ірландію та Кіпр.

Болгарія виплатила власникам готелів майже 523 млн левів (9,8 млрд грн) за розміщення українських біженців, з яких 200 млн із державного бюджету, а решта – коштом реструктуризації європейських програм. Власники готелів отримають платежі за вересень; у них буде 15 днів на подання апеляції, якщо вони не отримали необхідні суми.

31 жовтня у Болгарії завершився термін дії програми розміщення в готелях біженців, які вимушені виїхати з України через війну. Наразі українських біженців, раніше розселених у гостинцях, протягом 15 днів переселять на держбази.

У Болгарії наразі зареєстровано 142,81 тис. українських біженців. За жовтень місяць їхня кількість збільшилася на 6,6 тис., у вересні — на 4,3 тис.

 

Теги: