Українцям обмежать витрати з банківських рахунків: скільки грошей можна буде зняти з картки

Банківські рахунки українців частково заблокують — їм обмежать витрати з карток. Така новація торкнеться не всіх громадян, а лише тих, чиї рахунки раніше були заарештовані. Це обмеження існувало до війни, проте після 24 лютого його зняли, і українцям дали можливість користуватися коштами.

Законопроєкт №8064, який частково повертає арешт на банківські рахунки громадян, ухвалили у першому читанні, і йому залишилося зовсім небагато для того, щоби стати законом. Коли він буде чинним, боржникам знову заблокують банківські рахунки, щоправда, не повністю. Парламентарі все-таки залишають боржникові можливість частково користуватися грошима зі своєї заарештованої картки. Сума місячних видатків з рахунку не повинна перевищувати трьох мінімальних зарплат, тобто 20 100 гривень. А ось податки можна буде оплачувати із заарештованої картки у повному розмірі без жодних обмежень.

Такі правила діятимуть під час воєнного стану. Контролювати витрати з картки буде банк, в якому міститься заарештований рахунок.

Нагадаємо,  єдина умова, за якої і зараз використовувати заарештований рахунок не можна: сума грошей, яку заборгував власник рахунку, не має перевищувати 100 тисяч гривень. Якщо вона нижча за 100 тисяч, то власник рахунку може вільно розпоряджатися своїми грошима.