Уперше в історії жінка очолила Міністерство оборони Люксембургу

Ексміністерка фінансів Люксембургу Юріко Бакес очолила Міністерство оборони країни, ставши першою жінкою на цій посаді.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Новий уряд Люксембургу на чолі з лідером Християнсько-соціальної народної партії Люком Фріденом офіційно прийняв повноваження у п’ятницю, 17 листопада.

Читайте також: Уперше в історії: очільником Військово-морських сил США стане жінка

Юріко Бакес в уряді обійматиме посади міністерки оборони, міністерки з питань гендерної рівності й різноманітності, а також міністерки мобільності й громадського транспорту. Бакес представляє Демократичну партію, яка входить до коаліції разом із Християнсько-соціальною народною партією.

Читайте також: Британську кіберспецслужбу вперше очолить жінка

Що відомо про Юріко Бакес?

Нова очільниця Міноборони народилась у Японії у родині люксембурзьких експатріатів, де навчалася до переїзду в Лондон. Раніше вона працювала на дипломатичних посадах в МЗС Люксембургу, була представницею Європейської комісії у цій країні й стала першою жінкою на посаді керівника адміністративного представництва Великого герцога Люксембурзького Анрі.

Читайте також: Уперше за майже 800 років: жінка очолила Верховний суд Англії

З 2021 по 2023 рік Бакес була міністеркою фінансів Люксембургу, очоливши проведення заходів з урегулювання економічної кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням росії в Україну. Юріко Бакес активно висловлювалася на підтримку Києва.