Уряд розширить коло родичів, які можуть отримати документ про народження дитини

МЗС також отримає доступ до Державного реєстру актів цивільного стану

14.11.2022

В Україні розширять коло родичів дитини, які зможуть отримати дублікат свідоцтва про її народження. Про це йшлося на засіданні Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з ТОТ та третіх країн, проведеному під головуванням віцепрем’єрки Ірини Верещук.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розроблять нову редакцію Інструкції про порядок реєстрації актів цивільного стану. Мета змін — узаконити факт народження дитини у сім’ї українців, які через війну опинилися за кордоном і втратили документи.

 «Осучаснення Інструкції розширить на період воєнного стану коло осіб — родичів дитини, які зможуть отримати дублікат свідоцтва про народження безпосередньо в Україні», — зазначила Ірина Верещук.

Також ухвалили забезпечити можливість консулам дипломатичних установ за кордоном видавати дублікати свідоцтв про народження українського зразка колишнім жителям ТОТ, які перебувають за межами країни.

Як повідомлялося раніше, МЗС отримає доступ до Державного реєстру актів цивільного стану, що спростить процедуру видачі документів для повернення громадян на територію України. Внесені зміни дозволять закордонним дипломатичним установам України пришвидшити процедуру ідентифікації громадян, які потребують відновлення документів або повернення на батьківщину.