В ООН розслідують викрадення українських дітей з окупованих територій

Управління Верховного комісара ООН з прав людини розслідує депортацію сиріт з тимчасово окупованої частини України.

Про це повідомляє ООН.

Голова УВКПЛ Мішель Бачелет повідомила Раду з прав людини, що її управління вивчає твердження про те, що малюків забирають із дитячих будинків на Донбасі, де закріпилася росія.

«УВКПЛ поки що не може підтвердити ці твердження або кількість дітей, які можуть опинитися в такій ситуації. Ми стурбовані планами російської влади дозволити переміщення дітей з України в сім’ї в російській федерації, які, здається, не включають кроки з возз’єднання сімей або дотримання найкращих інтересів дитини», — сказала Бачелет.

Раніше українська омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що всі діти, які народилися в Херсонській області після 24 лютого, а також діти-сироти, котрі  проживають в регіоні, автоматично отримають громадянство росії. Більше того, останні вже отримали громадянство агресора.

Нагадаємо, що 25 травня путін підписав указ, згідно з яким для мешканців тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей України діятиме спрощений порядок звернення для набуття російського громадянства.

Новини партнерів