В РФ заочно заарештували двох українських урядовиць — Верещук та Джапарову

07.12.2022

Лефортовський суд Москви за зверненням ФСБ вирішив заочно заарештувати «за порушення територіальної цілісності РФ» віцепрем’єр-міністерку — міністерку з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірину Верещук та першу заступницю міністра закордонних справ України Еміне Джапарову.

Йдеться про термін у два місяці від часу екстрадиції до Росії або затримання на її території. У чому полягають порушення територіальної цілісності РФ, у рішенні суддя не зазначив. Після цього одразу ФСБ Росії оголосила  обох українських політикинь у міжнародний розшук.

Ірина Верещук відреагувала на рішення росіян знімком зі сміхом.

«ЗМІ написали, що росіяни заочно заарештували та оголосили мене у розшук за «посягання на територіальну цілісність Росії». Ну що я можу сказати? Це — моя робота», — написала вона у Facebook.

Еміне Джапарова була не менш красномовною.

«Я це оцінюю як найкраще привітання з Днем Збройних Сил України. Це черговий акт, який доводить, що Російська Федерація дискредитувала себе. Вона когось звинувачує, хоча це вона порушує міжнародне право щодня, коли коїть воєнні злочини та злочини проти людства… І реакція МЗС буде незабаром», — сказала заступниця глави МЗС.

Нагадаємо, арешт та оголошення у міжнародний розшук не означають, що Інтерпол обовʼязково повинен сприяти у затриманні особи.

Новини партнерів