В Україні шитимуть військову форму для жінок

У лавах української армії служать понад 50 тисяч жінок, 3,5 тисячі з яких мають звання старші офіцери

У Києві стартував проєкт із виробництва військової форми для жінок «Arm Women Now», який має на меті забезпечити військовослужбовиць формою.

Депутатка Київської міської ради Ірина Никорак запускає виробництво військової форми для жінок, повідомляє сайт Київської міської ради.

Наразі всі жінки-військові носять чоловічу військову форму, яка не враховує жіночої фізіології. Форму для жінок можна купити лише за кордоном.

«Комфортна та функціональна амуніція — це базова потреба кожного військового: чоловік це чи жінка. Жіночої форми в Україні немає, купити її можна тільки за кордоном або виробити самостійно. Жінкам видають чоловічу військову форму без врахування жіночої фізіології. Майже 90% жінок змушені підшивати форму, якщо, звісно, у них є така можливість в умовах повномасштабної війни», — розповіла Ірина Никорак.

Вона повідомила, що при розробці лекал української жіночої військової форми був врахований міжнародний досвід. Виробництво жіночої форми планується в Україні.

Депутатка також розповіла, що гроші на пошив військової форми для українських захисниць збирають на благодійних аукціонах. Лоти для них надають спортсмени, музиканти та публічні діячі.