В Україні ставлення до співвітчизників-біженців в ЄC є «переважно позитивним»

Жінки з дітьми, в яких чоловіки залишилися в Україні, - лідери симпатій

В Україні ставлення до співвітчизників-біженців в Європі є «переважно позитивним». Такими виявились результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Дослідники кажуть, що вирішили з’ясувати ставлення до різних категорій біженців.

За даними опитування, 75-90% українців, які зараз перебувають на території України, ставляться «з розумінням і не засуджують» біженців. На загальному рівні 90% мають нормальне/позитивне ставлення при лише 5% тих, хто засуджує їх.

Найкраще ставляться до жінок з неповнолітніми дітьми, чиї чоловіки залишилися в Україні. У цьому випадку співвідношення «не засуджують/засуджують» 90% до 6%. І цей показник майже повністю відповідає ставленню до біженців загалом. Дещо гіршим є ставлення до жінок без дітей — тут співвідношення 87% до 9%.

Ставлення до чоловіків є гіршим. Якщо йдеться про літню людину, яка і до вторгнення перебувала у Європі, то співвідношення становить 83% до 10%.  Найгірше ставлення до чоловіків працездатного віку, які на момент вторгнення були у Європі і там залишилися. У цьому випадку не засуджують 75% респондентів, а засуджують 19%.