В Україну прибули набори для вагітних для безпечних пологів

24.03.2022

В українські лікарні доставили понад 13 тонн засобів, медичних препаратів та інструментів для безпечних пологів.

Про це повідомив представник UNFPA в Україні Хайме Надаль.

Зараз товари зберігаються на складі у Львові. Потім їх розподілять до медичних закладів, зокрема, у Києві, Харкові, Дніпрі та Запоріжжі. Набори включають медичні засоби для невідкладної акушерської допомоги, а також клінічного реагування на зґвалтування. Кількість наборів розрахована на 500 000 людей.

Також в Україну направили три повністю укомплектовані матеріалами та персоналом мобільні клініки, включаючи одну пологову. Окрім  підтримки пологів, клініки надаватимуть послуги для постраждалих від сексуального та гендерно зумовленого насильства, включаючи надання медичної допомоги після зґвалтування.

«Під час усіх гуманітарних криз жінки не припиняють народжувати, вагітніти чи мати менструацію, і вони стикаються з підвищеним ризиком гендерно зумовленого насильства, особливо ті, хто був переміщений зі своїх домівок», – сказав представник UNFPA.

Додаткову партію товарів, включаючи предмети гігієни та гігієнічні прокладки, буде відправлено партнерам для роздачі жінкам та дівчатам.

В організації повідомили, що на початку війни в Україні було близько 256 000 вагітних жінок, серед яких очікувалося приблизно 80 000 пологів в найближчі три місяці.

UNFPA працює цілодобово, щоб забезпечити жінок і дівчат, і як тільки дозволить ситуація з безпекою та доступом, організація розширить свою діяльність на найбільш постраждалі райони.

Новини партнерів