В Узбекистані 18 дітей померли після вживання індійського сиропу проти кашлю

29.12.2022

В Узбекистані 18 дітей померли після того, як випили сироп проти кашлю «Док-1 Макс» виробництва індійської компанії Marion Biotech. Зазначені ліки продаються в цій країні з 2012 року. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я Узбекистану.

У МОЗ Узбекистану заявили: попередні аналізи показали, що в партії препарату від Marion Biotech міститься токсична речовина етиленгліколь. Кількість вжитої речовини, яку діти приймали, також перевищувала стандартну дозу. При цьому не уточнено, впродовж якого терміну сталися смерті.

«Встановлено, що померлі діти до госпіталізації вдома приймали цей препарат протягом 2-7 днів 3-4 рази на добу по 2,5-5 мл, що перевищує стандартну дозу препарату для дітей. Батьки давали дітям сироп «Док-1 Макс» без рецепта лікаря», — зазначається у заяві МОЗ Узбекистану.

Міністерство охорони здоров’я Індії заявило, що його офіційні особи «регулярно контактували з національним регулятором лікарських засобів Узбекистану з цього приводу». Представники офіційного Делі провели інспекцію об’єкта Marion Biotech в штаті Уттар-Прадеш.

«Зразки сиропу від кашлю були взяті з виробничих приміщень і відправлені до регіональної лабораторії тестування препаратів «Чандігарх» для тестування», — йдеться в заяві відомства.

Керівник Marion Biotech заявив журналістам, що компанія тимчасово призупинила виробництво сиропу. Він додав, що уряд проводить розслідування, а компанія вживає відповідних заходів.

Індія виробляє третину ліків у світі, переважно у формі генеричних препаратів. Країна, де розташовані фармацевтичні компанії, які найшвидше розвиваються, відома як «аптека світу» та задовольняє більшість медичних потреб країн, що розвиваються.

Це вже не перша країна, в якій фіксується масова загибель малечі після вживання ліків проти кашлю конкретного виробника. Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я була стривожена десятками смертей дітей у Гамбії, яких також лікували сиропом від кашлю «Док-1 Макс» виробництва індійської компанії Marion Biotech.