В ЄС попередили про загрози сексуальної експлуатації українок

Координаторка ЄС із питань боротьби з торгівлею людьми Діане Шмітт попередила, що українські жінки та діти є ідеальною цільовою групою для злочинців, які займаються торгівлею людьми за кордоном.

Про це вона сказала в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt.

«Українки вже багато років є одними з головних жертв торгівлі людьми в ЄС. Здебільшого йдеться про сексуальну експлуатацію, іноді також про примусову працю», – сказала Шмітт.

Координаторка з питань боротьби з торгівлею людьми додала, що в ситуаціях, коли багато жінок без чоловіків і дітей тікають до інших країн ЄС, важливо швидко відреагувати – налагодити профілактичні програми, розгорнути інформаційні кампанії й активізувати всі заходи безпеки.

ЄС також уперше в історії активував Директиву про тимчасовий захист, яка, зокрема, дає біженцям з України доступ до ринку праці та медичної допомоги. Це зменшує вразливість переселенців і ризик торгівлі людьми.

«Але ми в жодному разі не повинні сидіти склавши руки, тому що ця величезна група особливо вразливих жінок і дітей є ідеальним резервом для вербування злочинцями. Особливо зараз, коли в деяких країнах готовність підтримувати загрожує зменшитися через те, що війна затягується», – додала Шмітт.

Теги: