Верещук закликала мешканців Херсонщини виїжджати через окупований Крим: це пришвидшить деокупацію

Жителі Херсонщини мають скористатися можливостями, які їм надають окупанти для виїзду, щоб полегшити контрнаступ української армії для деокупації області.

21.06.2022

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що жителі Херсонщини, особливо ті, в яких є діти, не повинні відмовлятися від можливостей для виїзду, які їм надають окупанти, бо це дозволить пришвидшити деокупацію області українською армією.

До цього закликала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час брифінгу, пише Укрінформ.

«Виїдьте, будь ласка, бо наша армія обов’язково докуповуватиме ці землі. Наша воля це робити є непохитною. І дуже-дуже важко потім буде відкрити гуманітарний коридор, коли там будуть діти. Це було важко в Маріуполі, а на Херсонщині це буде ще важче. Бо ворог вчиться, стає ще цинічнішим, використовує живий щит, особливо дітей. Ми знатимемо, що там діти, і ми будемо безсилі, і цього дуже не хочеться. Повірте, деокупація буде дуже швидко. Контрнаступ обов’язково буде», — наголосила Верещук.

При цьому вона закликала скористатися для виїзду тимчасово окупованим Кримом, виданими для цього окупантами «фейковими» документами і запевнила, що українська влада за це не каратиме, адже влада розуміє — це ледь не єдиний гуманітарний коридор, якщо його так можна назвати, і яким можна виїхати.

«Вони не порушать закон, якщо виїдуть через тимчасово окупований Крим. Отже, якщо є можливість, виїдьте, особливо, з дітками. Як тільки ви потрапите на територію третіх країн — Європейського Союзу чи ще когось — зверніться в будь-яке консульство або знайдіть можливість зателефонувати до нас. Навіть без жодних документів вас впустять всі країни. Як буде потрібно, ми виготовимо документи, передамо в консульство, де ви будете знаходитись», — сказала Верещук.