«Весілля серед руїн Харкова» потрапило до топ-20 світлин 2022 року за версією The Guardian

Серед десятків тисяч світлин, що були зроблені після повномасштабного вторгнення Росії в Україну і не сходять з перших шпальт ЗМІ усього світу, редактори британського видання The Guardian визначили три, на їхній погляд, найпотужніших. До топ-20 2022 року потрапило весільне фото волонтерів-медиків у Харкові, який тоді перебував під щільними російськими обстрілами. Автор світлини — українець Сергій Бобок.

 

Український фотограф Сергій Бобок зробив світлину «Весілля серед руїн» 3 квітня для французького інформаційного агентства AFP у Харкові.

«З початку війни я залишився вдома в Харкові разом із сім’єю. Я раніше працював у зоні бойових дій, але це було інше — людей вбивали на вулицях мого міста», — розповів фотограф британському виданню.

На фото медики Анастасія Грачова та Антон Соколов. У перші дні вторгнення вони лікували людей, які залишилися у місті. Потім стали волонтерами та допомагали забезпечувати містян ліками, яких ті потребували. Анастасія та Антон зустрічалися два роки. Наприкінці буремного лютого юнак зробив пропозицію. Весільна церемонія відбулася на станції метро «Університет», яка використовувалася як укриття. Фотосесія проходила серед зруйнованих будівель у центрі міста.

«Це фото про кохання — наше бажання бути поруч у часи небезпеки. Я знову і знову бачив це у Харкові: батьки ховали дітей від бомбардувань; сусіди допомагають одне одному; лікар, який два тижні жив у лікарні, щоб допомогти якомога більшій кількості постраждалих. Але це також світлина про стійкість і незламність харків’ян, попри смерть, руйнування та величезні втрати», — розповів Сергій Бобок.

Також до 20 найкращих світлин року увійшли фото Єлизавети ІІ за чайною церемонією з ведмедиком Падінгтоном, зроблене до платинового ювілею королеви на британському престолі, знімок американського сенатора Берні Сандерса, що відпочиває на сходах у затінку в Вашингтоні, фото порятунку американської плавчині Аніти Альварес, що втратила свідомість під час запливу, вихід Джареда Лето й Алессандро Мікеле в образі двійників на щорічному MetGala тощо.