Вічна класика, нонфікшн та сучасна художка: добірка книг про жіночу силу

14.08.2024

У сучасному світі, де жінки дедалі частіше стають ініціаторками важливих змін, варто пам’ятати та відзначати цю їхню роль. Ми зібрали найкращі літературні історії від #книголав, в яких йдеться про неймовірну силу жінок, яка була рушієм до подолання найскладніших викликів та світлом на шляху до кращого життя.

Від світової класики до сучасних видань — кожна книга допоможе усвідомити, наскільки рішучими, сміливими та непохитними є й завжди були жінки різних часів та епох, а також допоможе відчути й розвинути в собі цю невичерпну силу.

«Влада»

Кемі Неквапіл

 

Ця книжка — трансформаційний гайд для жінок, які хочуть стати сильнішими в суспільстві, де влада часто використовується як інструмент залякування та упокорення.

Відома тренерка з лідерства Кемі Неквапіл вчить ефективно використовувати внутрішню силу, спираючись на історії з власного життя. Після прочитання книги ви  опануєте мистецтво життя без вибачень і зможете відчувати, розвивати та застосовувати свою внутрішню силу в реальних ситуаціях.

«Дівчина-вогонь»

Кара Елвіл Лейба

Ця книжка може бути інструкцією з того, як видати книжку або інструкцією з пошуку нового місця роботи чи нового хобі. Вона про те, як взяти себе в руки і наважитись на зміни. А ще це мотиваційне та практичне видання стане чудовим посібником для дівчат, які хочуть реалізуватись в улюбленій справі. Тут — простою мовою про те, як перестати виправдовуватись, вийти сам на сам із собою і здійснити найзаповітніші мрії.

«Сестри під вранішнім сонцем»

Гізер Морріс

Роман про жіночу стійкість і жагу до життя від авторки бестселерів «Татуювальник Аушвіцу», «Подорож Цильки» та «Обіцянка сестер» Гізер Морріс.

У розпал Другої світової війни англійська музикантка Нора Чамберс відправляє восьмирічну доньку Саллі на кораблі з Сингапуру, відчайдушно намагаючись уберегти її від японської армії, що наступає з Тихого океану. Австралійська медсестра Неста Джеймс вирушає допомогти потерпілим після бомбардування японцями торговельного судна «Вайнер Брук», де й зустрічає налякану Нору. Провівши страшну добу в морі після затоплення судна, уцілілі дістаються острова Банка та опиняються в таборі для військовополонених.

«Сестри під вранішнім сонцем» — книжка  про неймовірну жагу до життя та боротьбу за власні переконання.

«Непереможена»

Дженніфер Макадам, Дуґлас Томпсон

У період між 2014-м та 2017 роками глобальне шахрайство з криптовалютою Onecoin забрало від 4 до 14 мільярдів доларів у звичайних людей у ​​всьому світі, з них приблизно 100 мільйонів постраждалих з Великої Британії.

Джен Макадам — шотландка й донька шахтаря — була єдиною жертвою, яка дала відсіч, і попри постійні переслідування та погрози невпинно боролася за справедливість для себе, своєї родини, друзів і тисяч людей у ​​всьому світі, які втратили все. Дехто з жертв покінчив життя самогубством.

Ця історія доводить: рано чи пізно шахрайство викриють, бо є ще ті у світі, кому не байдуже.

«Американа»

Чімаманда Нґозі Адічі

«Американа» — неймовірно прониклива історія про силу кохання, африканську культуру та життя африканської діаспори в США та Англії. Це сатира про расу, соціальні стереотипи та упередження.

Авторка видання Чімаманда Нґозі Адічі — сучасна нігерійська письменниця, поетка та лекторка, відома також своєю активною позицією щодо гендерної рівності та фемінізму. Жінка — не лише видатна письменниця, а й впливова громадська активістка, яка робить значний внесок у світову культуру.

Ця книга про невичерпну внутрішню силу кохання, Африку та життя африканської діаспори в США та Англії.

«Джейн Ейр»

 Шарлотта Бронте

Історія маленької сироти, яка впродовж сторіч зворушує серця багатьох. Адже попри всі негаразди головній героїні вдається зберегти і честь, і гострий розум, і вірність своїм прагненням та переконанням.

У дорослому віці, шукаючи кращої долі, Джейн стає гувернанткою і починає нове, майже щасливе життя в Торнфілді. Ось тільки привабливий та багатий душею господар, містер Рочестер, щось від неї приховує. Що саме — й залишається з’ясувати читачам.

Ця книга стала метафорою жіночої шляхетності й сили в світовій літературі.

«Донька Аушвіцу»

Това Фрідман та Малкольм Брабант

Тові Фрідман було лише чотири роки, коли на початку Другої світової війни її відправили до нацистського трудового табору. Поки друзів і родину вбивали на її очах, єдиною зброєю, якою володіли Това та її батьки, був первинний інстинкт — вижити за будь-яку ціну.

«Донька Аушвіцу» — це історія про тяжкі спогади однієї з наймолодших уцілілих в Аушвіці. Розповідь про жорстокі злочини, сімейну таємницю, палкі надії та непохитну мужність.