Victim’s Rights: У Кенії жінки домоглися права на аборт

Історичне рішення суду

Вчора, 12 червня 2019 рок, Високий суд Кенії ухвалив рішення про те, що особи, які пережили зґвалтування та завагітніли, мають право на аборт. Цього домоглася матір постраждалої дівчинки, відомої під псевдонімом JMM. Про це повідомляє Thomson Reuters Foundation. 

Ціною даного рішення стало життя JMM. Все почалося у 2014 році. Тоді 15-річну JMM було зґвалтовано, унаслідок чого вона завагітніла та зробила аборт. Але операцію провели непрофесійно, й у 2015 році постраждала померла. Тоді її матір за підтримки Федерації юристок подала петицію до уряду, у якій стверджувала, що державна лікарня не надала її доньці належної допомоги після аборту. Жінка закликала уряд вжити заходів для забезпечення доступу до безпечних абортів.

Після розгляду цієї справи, який тривав чотири роки, матір JMM домоглася справедливості та відшкодування від держави у розмірі $29 600. Тепер суди братимуть до уваги обставини, які призвели до вагітності, й дозволятимуть аборти у випадках сексуального насильства.

«Вагітність в результаті зґвалтування або примусу до сексу становить небезпеку для життя чи/та здоров’я жінок, тобто їх фізичного, психічного і соціального благополуччя матері, може бути перервана відповідно до Конституції», — сказав суддя Аггрей Мушелуле.

Учасники кампанії кажуть, що політика, а також консервативні погляди на життя, які стигматизують аборти в більшій частині християнської Кенії, — змушують тисячі жінок і дівчат звертатися до медиків із низькою кваліфікацією.

Так, згідно даним Міністерства охорони здоров’я Кенії, в 2012 році в країні було проведено майже 500 000 абортів. Кожна четверта жінка постраждала від таких ускладнень, як висока температура, сепсис, шок і недостатність роботи органів.

Як і JMM, більшість жертв не можуть дозволити собі приватну медичну допомогу і стикаються зі стигмою та дискримінацією, коли звертаються по допомогу в державні лікарні.

Джерело: trust.org

— Читайте також: #WithYou: У Японії жертви сексуального насилля висловилися проти виправдань ґвалтівників