Від початку війни в Україніі завели близько 14 тисяч справ з розшуку людей

За останні 100 днів повномасштабного вторгнення в Україні завели близько 14 тисяч справ з розшуку людей, які зникли безвісти.

Про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко, пише «Укрінформ».

«Розшукано та повернуто 539 тіл з непідконтрольних територій та 2026 із зон бойових зіткнень. Частина тих, хто раніше був заявлений родичами як зниклий безвісти, зрештою виходить на зв’язок – таких налічується 1308 цивільних і 965 військових. Також розшукано у полоні та звільнено 163 особи. Наразі у пошуку перебувають 4 390 людей», – розповів Котенко.

До 15% зниклих – цивільні. Зараз у семи областях України створено пошукові групи, але виникають труднощі у спілкуванні з родичами. Котенко каже, що більшість з родичів нічого не хоче слухати, а просто хоче побачити зниклу людину. 

«Наприклад, повідомляють про зниклих на Бахмутському напрямку. Але там ідуть бої, ми не можемо туди потрапити. Це також технічні моменти — ми не можемо розшукувати людей на території, яка ще не зачищена саперами. Ще одна складність — багато часу йде на експертизу ДНК. Поки немає результатів, ми не можемо віддати тіло» підкреслив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Нагадаємо, російські окупанти вивезли ще 76 дітей-сиріт до соціально-реабілітаційних центрів для неповнолітніх рф, розташованих у московській області.