Від смерті до життя. Незвичайна виставка відкрилася в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї

Проєкт київських художників зібрав іконописні роботи на ящиках з-під набоїв

28.03.2024

Ідея написання незвичайних ікон з’явилася майже 10 років тому, з початком АТО на Донбасі. А вже у 2015 році подружжя художників Олександра Клименка і Софії Атлантової почали працювати над першими роботами. З того часу окремі образи перетворилися на мистецько-благодійний проєкт.

Головна його ідея – перетворення смерті. Її символом є ящик від озброєнь, а життя в українській культурі символізує ікона. Роботи київських художників були представлені у 60 містах 15 країн світу. Незвичайні ікони бачили в США, Канаді і країнах Європи, а також у Європарламенті та багатьох українських містах.

Ікона на ящіку з-під боєприпасів

Ікона на ящіку з-під боєприпасів

У грудні 2022 року роботи Олександра Клименка та Софії Атлантової можна було побачити на благодійній виставці в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Тоді зібрані з продажу кошти передали родинам загиблих військових 114-ї бригади територіальної оборони.

Ікони

Благодійна виставка в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Фото: ПЦУ

Неймовірні роботи київських художників надихають не тільки глядачів, а й коллег. Так художниця Ніна Августін з Рівненщини вирішила також долучитися до доброї справи і на дошках із двох ящиків написала шість ікон.

Ікони Ніни Августін

Ікони на ящиках з-під набоїв авторства Ніни Августін. Фото: Віталій Коваль

Згодом першу свою ікону жінка передала військовослужбовцям на передову. Ще чотири — до місцевого Свято-Михайлівського храму. Одну роботу художниця подарувала волонтерам.

Читайте також: «Малюю серцем». У Києві відкривається виставка картин, створених дружинами загиблих героїв

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram