Відпочинок з користю: 5 книжок дітям на канікули

Спільне читання книжок – це те, що може полегшити спілкування і додати сил як і дітям, так і батькам

01.11.2022

Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав

Увага та відчуття безпеки – це те, що українські діти сьогодні особливо потребують. А батькам ще більше потрібно сил, щоб залишатися перед ними безтурботними та спокійними, приховати свою втому та переживання. Спільне читання книжок – це те, що може полегшити спілкування і додати сил як і дітям, так і батькам. Хоча б 20 хвилин на день варто виділяти на читання з дітьми. Підібрала 5 книжок, які буде цікаво прочитати під час канікул.

 «Лу-ветеринарка», Аліна Штефан

Дівчинка Луїза, або просто Лу дуже любить тварин, у неї вдома живе паличник, равлик-ахатин, шиншила, щур та скотч-тер’єр на ім’я Шерлок. Попереду – три місяці літніх канікул і у неї з другом Максом виникає одна ідея, як їх цікаво провести. Вони ідуть до ветеринарної клініки і просять, щоб їм дозволили попрацювати там волонтерами і допомогти доглядати за тваринами. Це їм вдається не з першого разу, але все ж таки двоє одинадцятирічних школярів дізнаються цього літа багато всього і не тільки про тварин, а й про людей. Всіма цими знаннями Лу ділиться з іншими дітками у блозі @Lu_Animalius. Вона пише цікавезні та пізнавальні історії з ветклініки, зокрема, як підготувати улюбленця до аналізу чи грумінгу, як полагодити мушлю ахатина, чому хамелеони змінюють колір і як доглядати за екзотичними птахами та тваринами. Лу з Максом дізнаються і про видатних українських ветеринарів та про організації, які займаються захистом та порятунком тварин. 

«100 фактів про людське тіло»

Ми з сином дуже любимо серію про «100 фактів». Бо це яскраві книжки, з красивими ілюстраціями та  цікавими фактами, від яких неможливо відірватися. Вони тільки заохочують до навчання та пізнання світу. Якщо згадати шкільний підручник з анатомії, то тут все не так складно і без такої великої кількості незрозумілих слів. Думаю,  дітям, і дорослим буде цікаво дізнатися всі ці 100 фактів про людське тіло.  От, наприклад, чи знаєте ви скільки у людини виростає волосся протягом життя? У кого більше кісток – у дитини чи дорослого? Скільки часу ми витрачаємо на сон на життя? І з яким металом можна порівняти міцність наших зубів? Скількох видів бувають сльози? Тут ще й чимало корисної інформації, наприклад про властивості нашого мозку і поради як швидше зрозуміти і вивчити те, що задали в школі, чи як передаються інфекції та віруси і як їх уникати. Та ще багато всього важливого про людський організм, але тільки у легкому викладі. На основі цієї книжки можна організовувати сімейні чи шкільні вікторини. 

 «Щоденник воїна», К’юб Кід

Ця книжка смішна і захоплива, дітям буде цікаво, а ще вона  про важливе – про впевненість, рішучість, про те, як йти до своєї мрії і як об’єднуватися задля перемоги. І все це проілюстровано в стилі улюбленої дитячої гри Майнкрафт. Головний герой цієї повісті 12-річний Мінус мріє бути воїном, винищувачем противних мобів, які постійно нападають на його село. Але там, де він живе всі стають або фермерами, або м’ясниками чи ковалями. Одного разу він дізнається, що п’ятеро найкращий учнів зі школи отримають можливість пройти тренування для воїнів. Але конкуренція буде запеклою, йому доведеться пройти не одне випробування. Проте він готовий важко працювати, щоб тільки отримати цей шанс. 

«Листи з пошти на маяку», Таня Поставна 

Літо – пора відкриттів, мандрів, пошуку нових друзів і пригод. І є книжки, з якими все це може відбутися у будь-який час. «Листи з пошти на маяку» Тані Поставної – це вражаючі та захопливі історії про наш різноманітний світ, про дитячі мрії та переживання і про шість дивовижних країн світу. Дідусь Жером працює на маяку, на одному з французьких островів,  його завдання – забирати пошту з кораблів і сортувати її для відправлення далі. Якось він зібрав шість конвертів, які були неправильно підписані. Він наважився їх відкрити та опублікувати, щоб ці листи у такий спосіб дійшли до своїх адресатів. Всі вони написані дітьми, які живуть у різних країнах – на Мальдівах, в Чилі, Греції, Ісландії, Нігерії та М’янмі. Вони звертаються до своїх ровесників з інших країнах, щоб розповісти про своє життя – улюблені місця, смаколики, ігри, про місцеві традиції та звичаї, а також про свої переживання і стосунки з батьками. І хоч ці герої живуть у різних країнах, у них є чимало спільного. 

«Ці дивовижні українці», Ірина Тараненко, Юлія Курова, Єлизавета Нєвєжина, Альона Шостко

Ця книжка – це кольорова мандрівка українським космосом. Вона розповідає найцікавіші факти з історії України – про українську культуру, про історію та випробування української мови, сільське господарство, науку, винаходити, політику, кухню, про українську символіку, і навіть стереотипи про українців та, звісно, про видатних українців та героїв. Книжка водночас інтерактивна, тут до кожної теми є ще й мультфільм, який можна переглянути, перейшовши за кюаркод. Один з розворотів книжки – у формі гри, її можна пройти з друзями чи батьками та дізнатися про історію Київської Русі.