Виробництво під час війни: Як дизайнерка Олена Гуранда в Мукачевому почала з чистого аркуша

Український бренд GURANDA був заснований у 2015 році. Носить Будинок моди ім’я своєї засновниці — дизайнерки Олени Гуранди. Плідно працюючи у Херсоні, Олена швидко йшла до своєї мети створення міжнародного бренду, обираючи для кампейнів та лукбуків моделей зі світовим ім’ям — Аллу Костромічову та Аліну Байкову. Здавалося, що після того як колекції GURANDA тепло зустріли на NEW YORK FW та PARIS FW, ніщо не може зупинити розвиток бренду. Але 24 лютого 2022 року до Херсона увійшли загарбники.

Два місяці в окупації були пеклом

Спочатку здавалося, що окупація триватиме недовго. Але після двох місяців дизайнерка зрозуміла, що краще з міста виїхати. У Мукачевому бренд почав з чистого аркуша. Налагодити виробництво у перші місяці було дуже складно: виникли труднощі з постачанням тканин і матеріалів, оскільки основні постачальники припинили роботу. На пошук нових довелося витратити час. Фактично з нуля створювала Олена Гуранда і нову команду. Частина колективу, яка працювала на бренд до війни, виїхала за кордон, ще кілька працівників залишились у Херсонській області. На жаль, віддалено в умовах окупації вони не мали змоги працювати.

Нова колекція GURANDA на Brussels Fashion Week

А восени сталася довгоочікувана подія — світ побачив нову колекцію GURANDA. Показ відбувся у Швейцарії на Brussels Fashion Week. Участь 11 українських дизайнерів підтримав Європейський банк реконструкції та розвитку. У колекції весни-літа 2023 року Олена Гуранда запропонувала кожній жінці подорож до Парижу післявоєнних 50-х років XX сторіччя. Як модельєри тієї епохи прагнули повернути відчуття тендітності, що зникло впродовж шести років Другої світової війни, так GURANDA вирішала змусити кожну жінку почуватися після перемоги сексуальною, ніжною та вільною mademoiselle. Українська дизайнерка зробила акцент на жіночих принадах, підкреслюючи їхню красу асиметричним кроєм. Моделі колекції відкривають частини тіла, звертаючи увагу на природну красу ліній: мініспідниці та сукні для граційних ніжок, квадратний виріз каре для витончених ключиць, а напівпрозорий шифон оголює найбільш потаємні місця.

Натхнена епохою світового успіху першої колекції Крістіана Діора, яка змусила багатьох змінити своє ставлення до моди, Олена Гуранда запропонувала власну new look-колекцію. Тонкі силуети та складні деталі відзначили фешн-медіа.

Успіх на європейських подіумах під час війни окрилив команду. Наприкінці року бренд GURANDA зумів налагодити всі процеси, крім логістики. З’явилися затримки із надсиланням за кордон колекцій, що дуже негативно впливає на продаж. Зараз питання реалізації — це не лише фінансова складова успіху компанії чи економіки України, це наближення перемоги. Більше коштів — більше донатів. Від початку війни частину зароблених коштів бренд надсилає на підтримку ЗСУ. І хоча робота над логістичною складовою триває, бренд у 2023 році розширюватиме асортимент. У 2023 році GURANDA додає кежуал лінійку для повсякденного життя. Потрібно пам’ятати, що зараз українська мода відіграє важливу роль у нинішній ситуації нашої країни. З її допомогою ми можемо робити посилання усьому світу про наші культурні цінності.

Тетяна Марінова