Високоточна любов, або Третя світова: в Одесі покажуть виставку Ігоря Гусєва про наслідки теракту на Каховській ГЕС і Третю світову війну

07.08.2023

З 11 серпня по 11 жовтня у “Галереї Стійкості” відбудеться виставка Одеського музею сучасного мистецтва “Високоточна любов, або Третя світова”. На ній представлять роботи художника Ігоря Гусєва, в яких візії автора навколо теракту на Каховські ГЕС довершені баченням штучного інтелекту. В експозиції будуть і нові малюнки Гусєва зі щоденника «Третя світова війна», які автор створює на обкладинках старих книг, змінюючи або домальовуючи деталі із використанням мемів.

Куратор Андрій Сігунцов зауважує, що стан миру у світі людей виявляється неприродним. Натомість історія свідчить про природність війни, яка ніколи не закінчується. Існує безліч досліджень агресії, хижацтва, генетичної конкуренції, насильства, поведінки натовпу, боротьби класів, революції, тиранії; геноциду і воєнних злочинів; військових культів і технологій озброєння; тексти, які докладно описують практику і теорію ведення воєн загалом та аналіз конкретних воєн; і, зрештою, жахливих наслідків війни. Цей масив знань, на думку куратора, і є основою сучасної цивілізації.

“Щоб позбутися психологічного терору, мінімізувати жахіття війни та продовжити життя, вкрай необхідно використовувати ці знання, а отже, мислити і уявляти. Такі “несподіванки”, як ранок 24 лютого, паніка та фрустрація через повномасштабний напад росії, спричинені «бідністю» очікувань і «відмовою уяви», — додає Сігунцов.

Ігор Гусєв, створюючи візуальні ребуси й апокаліптичні фантазії, активно використовує уяву і власну методологію нейромодернізму. На його думку, оскільки реальність у час війни змінюється чи не щодня, візуалізація цього процесу спонукає до кращого розуміння усього, що з нами відбувається.

 УЧАСНИКИ ВИСТАВКИ:

Ігор Гусєв — український художник і поет. Народився 1970 року в Одесі. Закінчив художнє училище імені М. Б. Грекова. Учасник виставок «Рестарт», «Космічна Одіссея», «Незалежні», «20 років присутності», спецпроєкту Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 «Подвійна гра», Одеської бієнале сучасного мистецтва, Днів України у Великій Британії. Лідер руху «Арт-рейдери». Бере участь у виставках від початку 90-х і є представником нової хвилі українського сучасного мистецтва. Живе та працює в Одесі.

Після російського повномасштабного вторгнення бере активну участь у мистецьких проєктах, що висвітлюють теми воєнної агресії та деколонізації. Учасник  виставки-рефлексії “Вторгнення”(2022) у Празі, виставки “Сакральне імпортозаміщення” (2022) у Парижі, пересувної виставки «Захоплений будинок» (2022-…), більш ніж 20 імпрез проєкту “Artists Support Ukraine” (2022-…) і  виставки «Мовна вправа» у Баку (2023).

Андрій Сігунцов — український художник і куратор. З 2010 року співпрацював з Мистецьким Арсеналом, Музеєм Івана Гончара, Музеєм історії Києва, Національним музеєм “Київська картинна галерея”, музичним фестивалем Brave Factory Festival, міською галереєю Lavra. У 2017-2018 роках був програмним директором міжнародного фестивалю Kyiv Art Week, співкуратором фестивалю екології «EarthMate» (2020) та фестивалю сучасної культури «На часі» (2022-2023). Організовував та брав участь у проєктах у Франції, Італії, Німеччині, Литві та інших країнах Європи. Нині працює куратором Музею сучасного мистецтва Одеси та займається незалежною художньо-кураторською практикою.

М.ОМА

Виставку “Високоточна любов або Третя світова” організовано за підтримки Музею сучасного мистецтва Одесиприватного музею, який зберігає, досліджує та експонує сучасне мистецтво. Інституція існує з 2008 року, виступаючи платформою для презентації не лише регіонального, а й національного та міжнародного сучасного культурного продукту. Колекція музею включає роботи одеських художників-нонконформістів другої половини ХХ століття, а також одеських митців різних напрямків і поколінь.