Вистава про боротьбу із внутрішнім ворогом: у театрі Золоті Ворота покажуть “Величне століття. Веселе”

Прем’єра вже 1 червня

27.05.2024

Обмаль часу на весь текст?

Читати спойлер

1 і 2 червня в київському академічному театрі “Золоті Ворота” відбудеться прем’єра вистави «Величне століття. Веселе» режисера Олексія Гладушевського за однойменним твором Сергія Кулибишева.

За сюжетом, дія відбувається у селищі із вигаданою назвою Веселе після перемоги України. Мешканці села вважають своє життя щасливим і безтурботним, при цьому не звертаючи уваги на проблеми суспільства, які, на жаль, нікуди не зникли. Тут і корупція, і сваволя представників влади й церкви та «стара-добра» стигматизація за різними ознаками.

Ілюзія безтурботного життя весільчан вочевидь, продовжувалась би роками, якби не сенсаційна заява голови села. На зборах Толік – одружений чоловік і багатодітний батько – заявляє, що він – гей. Попри те, що односельці не сприймають повідомлення голови всерйоз (і, можливо, не даремно) – спокійному життю Веселого настає край. Від цього дня старі гріхи й нерозказані таємниці почнуть сипатись на голови героїв, як зі скриньки Пандори, і жоден не зможе приховати свого справжнього обличчя – без маски.

«Головний меседж вистави: після закінчення воєнних дій війна в головах і серцях українців може ще не закінчитись. І нам потрібно багато сил і сміливості, щоби боротись із внутрішніми страхами, комплексами», – каже режисер Олексій Гладушевський, а також додає, що зацікавився матеріалом через актуальність питань, які у п’єсі підіймає Сергій Кулибишев.

«Вистава про сміливість говорити, робити вчинки як під час повномасштабної війни, так і після. Вона про повагу до тих людей, які живуть поруч і можуть відрізнятись світоглядом, мати відмінні бажання. Ми як нація маємо усвідомити свою ідентичність, ті моменти, якими ми суттєво відрізняємось від русні», – наголошує режисер. Розповідає, що у виставі розмірковує над джерелами засудження «іншого», агресії. Так з’явився образ нездійснених мрій, які породжують страх і заздрість.

«Хочу поговорити з глядачем про те, звідки береться зло, агресія, які засліплюють. Часто вони будуються на комплексах, нездійснених мріях. У виставі малюю образи, в яких герої могли б постати в іншому житті, якби мали сміливість здійснити свої мрії», – каже Олексій Гладушевський. 

  • Художниця-постановниця Ольга Троян
  • Актори: Анастасія Бабій, Богдан Буйлук, Вероніка Верещака, Ірина Гришак, Роман Кучерявенко, Христя Люба, Роман Муленко, Артем Пльондер, Андрій Поліщук, Наталя Телли, Роб Фельдман.
  • Директорка-художня керівниця театру Маріанна Розстальна.
  • Тривалість: 120 хв. (з антрактом)
  • Обмеження за віком: 16+

У виставі використовується ненормативна лексика.