У США в низці міст відбулися багатотисячні марші до 50-х роковин рішення Верховного суду Сполучених Штатів у справі Роу проти Вейда, яке встановило конституційні гарантії права на аборт, доки не було скасовано нинішнім складом Верховного суду влітку 2022 року.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaНаймасштабніший марш відбувся у штаті Вісконсин, де аборти недоступні для жінок через юридичну невизначеність, з якою стикаються клініки. Закон, який забороняє аборти, окрім як для порятунку життя пацієнтки, оскаржується в суді.
«Ми розпалилися і готові маршувати за свої права, тому що ця боротьба більше, ніж Роу. Вони думали, що ми залишимося вдома і що це закінчиться з Роу — вони помилялися. Ми піддамо критиці кожного політика — якщо ви прийдете по наші права, ми прийдемо за вами», — йдеться на сторінці організаторів у Twitter.

На підтримку протестувальників виступила віцепрезидентка США Камала Гарріс, яка заявила, що право на аборт у Сполучених Штатах перебуває під загрозою.
«Право кожної жінки в кожному штаті країни ухвалювати рішення щодо власного тіла стоїть під загрозою. Республіканці в Конгресі зараз закликають заборонити аборти від моменту зачаття. Як вони сміють?» — наголосила вона.
Свежие новости
- Подяка за два тижні шлюбу: продюсер Джон Пітерс заповів Памелі Андерсон $10 мільйонів
- Прем’єрка Естонії розкритикувала МОК за допуск росіян і білорусів на Олімпіаду
- Українка Таня Муіньо зняла кліп-провокацію для Сема Сміта з костюмами від Frolov
- 18-річна дзюдоїстка Литвиненко вперше здобула срібло дорослого Гран-прі
- Українка Світлана Кравс вирушила до Монте-Карло на 91-річному автомобілі Новости на главной
За словами Гарріс, більшість американців проти такої заборони.
«Чи можемо ми справді бути вільними, якщо сім’ї не можуть ухвалювати інтимні рішення щодо перебігу власного життя?» — додала віцепрезидентка США, закликаючи республіканців підтримати закон про захист репродуктивних прав.
Своєю чергою Президент США Джо Байден оприлюднив меморандум про захист доступу до медикаментозного аборту, згідно з яким, урядовці повинні визначити перешкоди для доступу до ліків, що відпускаються за рецептом, і усунути їх. Щоб лікарі могли законно виписувати рецепти, аптеки могли відпускати ліки, а жінки мали доступ до безпечних та ефективних ліків.
Раніше Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США повідомило, що таблетки для переривання вагітності стануть більш доступними в аптеках і поштою. У федеральному суді Техасу триває юридична тяганина, куди противники абортів подали до суду, щоб скасувати схвалення препаратів.
Як повідомлялось, у 1973 році Верховний суд США ухвалив рішення у справі «Ро проти Вейда» (Roe v. Wade), що вагітна жінка може самостійно вирішувати: робити аборт чи ні. Попри те, що Конституція США захищає це право, воно не є абсолютним. Тобто жінка може сама ухвалювати таке рішення, доки плід не може самостійно вижити — до 24 тижня вагітності. Надалі влада може встановлювати певні обмеження.