Віцепрезидентка США Камала Гарріс підтримала захисників права на аборт

24.01.2023

У США в низці міст відбулися багатотисячні марші до 50-х роковин рішення Верховного суду Сполучених Штатів у справі Роу проти Вейда, яке встановило конституційні гарантії права на аборт, доки не було скасовано нинішнім складом Верховного суду влітку 2022 року.

Наймасштабніший марш відбувся у штаті Вісконсин, де аборти недоступні для жінок через юридичну невизначеність, з якою стикаються клініки. Закон, який забороняє аборти, окрім як для порятунку життя пацієнтки, оскаржується в суді.

«Ми розпалилися і готові маршувати за свої права, тому що ця боротьба більше, ніж Роу. Вони думали, що ми залишимося вдома і що це закінчиться з Роу — вони помилялися. Ми піддамо критиці кожного політика — якщо ви прийдете по наші права, ми прийдемо за вами», — йдеться на сторінці організаторів у Twitter.

На підтримку протестувальників виступила віцепрезидентка США Камала Гарріс, яка заявила, що право на аборт у Сполучених Штатах перебуває під загрозою.

 «Право кожної жінки в кожному штаті країни ухвалювати рішення щодо власного тіла стоїть під загрозою. Республіканці в Конгресі зараз закликають заборонити аборти від моменту зачаття. Як вони сміють?» — наголосила вона.

За словами Гарріс, більшість американців проти такої заборони.

«Чи можемо ми справді бути вільними, якщо сім’ї не можуть ухвалювати інтимні рішення щодо перебігу власного життя?» — додала віцепрезидентка США, закликаючи республіканців підтримати закон про захист репродуктивних прав.

Своєю чергою Президент США Джо Байден оприлюднив меморандум про захист доступу до медикаментозного аборту, згідно з яким, урядовці повинні визначити перешкоди для доступу до ліків, що відпускаються за рецептом, і усунути їх. Щоб лікарі могли законно виписувати рецепти, аптеки могли відпускати ліки, а жінки мали доступ до безпечних та ефективних ліків.

Раніше Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США повідомило, що таблетки для переривання вагітності стануть більш доступними в аптеках і поштою. У федеральному суді Техасу триває юридична тяганина, куди противники абортів подали до суду, щоб скасувати схвалення препаратів.

Як повідомлялось, у 1973 році Верховний суд США ухвалив рішення у справі «Ро проти Вейда» (Roe v. Wade), що вагітна жінка може самостійно вирішувати: робити аборт чи ні. Попри те, що Конституція США захищає це право, воно не є абсолютним. Тобто жінка може сама ухвалювати таке рішення, доки плід не може самостійно вижити — до 24 тижня вагітності. Надалі влада може встановлювати певні обмеження.