Тамара Качаленко (творче псевдо Vita Black) художниця з Херсона, створила серію робіт в естетиці американського мистецтва «гіперреалізм» в перервах між обстрілами (грудень-січень 2023-2024 років), а деякі навіть у сховищі під час масованих обстрілів Херсона. Далі пряма мова.
З Херсона я не виїжджала ні зараз (під час обстрілів), ні при окупації рашистами, ні під час аварії на Каховській ГЕС. При окупації головним правилом було не контактувати з рашистами. Навколишня реальність із «зетками» на херсонських дорогах була настільки дикою, що рятувалась мистецтвом. Виручила кулькова ручка – за той час почала створювати серії гуцулів та видатних діячів української культури.
Мистецтво — теж зброя у війні.
Українське графічне мистецтво зараз відкриває нові горизонти для творчості, нові теми та нових глядачів. І я щиро вірю, що в поєднанні з сучасними західними мистецькими здобутками (наприклад, із тим же американським гіперреалізмом), українська графічна школа ще здивує світ.
Останні новини
- 40 найкращих цитат Агати Крісті
- «Полковник і птахи». Театр Лесі Українки продовжує новий сезон виставою за однойменною п’єсою Христо Бойчева
- Доступність Парижа для людей з інвалідністю: тестдрайв
- Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 16-22 вересня
- Клодет Кольбер — легенда срібного екрана Новости на главной
Серія «Back to black» («Старі та діти») складається з 28 графічних робіт, формату А-3. На одну роботу витрачаю 3-4 звичайні кулькові ручки та 6-8 годин. Назва цієї серії «Back to black» — рядки з пісні моєї улюбленої британської співачки Amy Winehouse «Back to black» («Повернення до чорного»), які підкреслюють чорно-білу палітру графічних робіт, натхненних сьогоденням та виконаних звичайною кульковою ручкою.
«Тільки старі та діти бачать те, що не помічають більшість людей… Старечі зморшки – це найгарніші письмена життя, за якими діти навчаються читати…» — як влучно сказав відомий французький письменник-романіст Марк Леві. Бо війна теж пише свою повість на обличчях людей, вкарбовуючись глибокими зморшками та передчасною сивиною. Оскільки старі та діти – найвразливіші верстви суспільства, тому війна лишає на них особливо жорстокий слід.
Образотворчому мистецтву навчалась у Херсонському державному університеті, на кафедрі образотворчого мистецтва, яка і надала мені путівку у чарівний світ графіки. Моєю дипломною роботою була серія графічних робіт за творчістю Т.Г. Шевченко. Дуже вдячна викладачам кафедри образотворчого мистецтва ХДУ, які завжди спонукали до самостійних творчих пошуків та вивченні нових напрямів сучасного мистецтва. Тому робота кульковою ручкою – це вже подальша самостійна праця на основі творчості американських митців гіперреалізму. Відкрила для себе цей стиль завдяки інтернету.