«Війна – це особисте». Українська фотографка Юлія Кочетова стала однією з переможниць конкурсу World Press Photo

05.04.2024

Міжнародний фотоконкурс World Press Photo 2024 оголосив переможців у різних категоріях. Українська фотографка Юлія Кочетова отримала нагороду у європейському конкурсі за проєкт «Війна — це особисте», повідомили на сайті премії.

Проєкт фотографки документує події в Україні під час війни. Він являє собоє вебсайт, на якому зібрані фотографіїЮлії з віршами, аудіокліпами та музикою.

«Така мультидисциплінарна презентація фотографки розповідає про війну на її суб’єктивному досвіді і водночас дозволяє їй додати більше емоцій і символізму, ніж могли б передати фотографії самі по собі. Загалом проект пропонує особливий, особистий погляд на, на жаль, надто знайомі образи війни», — зазначили на сайті World Press Photo.

Журі вважає, що таке поєднання різних засобів відображення подій нагадує документальне кіно.

Фотопроєкт Юлії Кочетової

Фото: @www.worldpressphoto.org

«Захоплююче використання аудіо та ілюстрацій, особливо в поетичному щоденнику та аудіозаписах, виділялося, надаючи якості фільму цій роботі», — прокоментували в журі свій вибір.

Юлія Кочетова працює в жанрі соціальної документальної фотографії. Вона висвітлювала події в Криму та на Донбасі з 2014 року. Її роботи були опубліковані у багатьох міжнародних медіа: BBC Online, The Guardian, The Telegraph, The Huffington Post, The National Geographic та інші.

Також нагороду World Press Photo у європейському конкурсі отримала німецька фотографка Йоганна Марія Фріц. Вона висвітлювала події на Херсонщині, що трапились через підрив Каховської ГЕС у червні 2023 року.

фото Йоганни Марії Фріц

Фото: @Johanna Maria Fritz/World Press Photo

World Press Photo – конкурс, що об’єднує професіоналів у фотожурналістиці або документальній фотографії. Щороку переможців визначають спочатку на регіональному, а потім на глобальному рівнях.

Минулого року переможцем конкурсу став український фотограф Євген Малолєтка. Його відзначили за серію знімків «Облога Маріуполя».

Читайте також: Фотографії українського військовослужбовця визнали найкращими на конкурсі від Вікіпедії

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram