Військові рф викрали з Маріуполя 12-річну Кіру Обедінську

31.03.2022

Військові рф викрали з окупованого Маріуполя 12-річну Кіру Обедінську та депортували її в окупований Донецьк. Дівчинку викрали разом з людьми, які перебували із нею у бомбосховищі. Чернівецька обласна прокуратура розпочала провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Про викрадення повідомив рідний дідусь дівчинки Олександр Обедінський, заслужений тренер України з водного поло, який нині вимушено проживає в Чернівцях.

Від початку російського вторгнення дівчинка перебувала з батьком у Маріуполі. Маму вона втратила ще немовлям. Її батько, багаторазовий чемпіон України з водного поло Євген Обедінський, загинув 17 березня внаслідок потрапляння снаряду в їхній будинок.

Кіру намагалися евакуювати з Маріуполя разом з іншими місцевими жителями. Під час спроби покинути місто вона отримала поранення через вибух міни. Після цього дівчинку викрали представники збройних сил рф і вивезли на підконтрольну їм територію окупованого Донбасу.

«Є інформація, що документи у всіх тих, хто був поруч із Кірою, росіяни забрали. Обіцяли зробити нові російські документи, щоб далі відправити їх на територію рф», ‒ зазначив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Він закликав гуманітарні та правозахисні організації допомогти дівчинці повернутися до її родини.