Військовій медикині Катерині Ступницькій посмертно присвоїли звання Героя України

23.03.2022

Військовій медикині Катерині Ступницькій з Волині посмертно присвоїли звання Героя України. Вона загинула 10 березня 2022 року. Ступницька була військовою медикинею з 2014 року.

Про це повідомило Міністерство оборони України.

«Волинські новини» пишуть, що 26-річна Катерина закінчила Дубенський медичний коледж. Першим місцем її роботи став ФАП у селі Даничеві, потім вона пішла в армію.

Читайте також: «Хочу, щоб ви усі були живі»: Білоруська дівчинка Варя відправила свій дрон ЗСУ

Дівчина була санітарним інструктором медичного пункту 3-го механізованого батальйону військової частини у Володимирі. Кілька разів з невеликими перервами була на передовій, а у вересні 2021 року знову підписала контракт.

«Коли Катя загинула, ми не були разом. Вона була з танковим взводом і того дня евакуювала трьох поранених танкістів, вивезла їх на «больнічку» й повернулася назад на поле бою. Після того ворог завдав по периметру авіаударів. На приміщення, яке слугувало медпунктом і де перебувала Катя, впала чи то бомба, чи ракета. Це був ніби опорний пункт, куди медики доставляли поранених, а стабілізувавши їхній стан, відправляли до медичних установ, – розповідає військовий медик Тарас.

Він каже, що хлопці всю ніч розбирали завали, сподіваючись знайти Катю, а на світанку, коли розвиднілося, побачили, що її ударною хвилею відкинуло на 30 метрів від приміщення. Медикиня загинула.

Поховали Катерину 12 березня в селі Залізниця Корецького району.