Українська мова вперше прозвучала на офіційній церемонії вручення Нобелівської премії миру. Її почули від керівниці «Центру громадянських свобод» Олександри Матвійчук, яка отримала першу Нобелівську премію миру для нашої держави. Нагородження членів відбулося в Осло (Норвегія).
Правозахисниця вважає, що Росія прагне зламати спротив та окупувати Україну через умисне завдання болю цивільному населенню. Російські війська цілеспрямовано знищують житлові будинки, церкви, школи, лікарні, розстрілюють евакуаційні коридори, ув’язнюють людей у фільтраційних таборах, проводять примусові депортації населення, викрадають, катують та вбивають на окупованих територіях. За підтримку геноциду українців російський народ буде нести відповідальність за цю ганебну сторінку своєї історії та прагнення силоміць відродити колишню імперію.
«Ми отримуємо Нобелівську премію миру під час війни, яку розпочала Росія. Ця війна триває вже вісім років 9 місяців та 21 день. Для мільйонів людей стали звичними такі слова як обстріли, катування, депортації, фільтраційні табори. Але немає таких слів, щоб передати біль матері, яка втратила новонародженого сина після обстрілу пологового відділення. Вона щойно пригортала свою дитину, називала на ім’я, годувала грудьми, вдихала її запах – і раптом російська ракета зруйнувала весь її Всесвіт. І тепер її омріяна і така жадана дитина лежить у найменшій у світі труні», — сказала Олександра Матвійчук.
Система ООН, створена після Другої світової війни її переможцями, заклала для окремих країн невиправдані індульгенції. Якщо ми не хочемо жити в світі, де правила визначають держави із більш потужним військовим потенціалом, то це належить змінити, заявила українка під час отримання премії.
«Це не війна двох держав, це війна двох систем – авторитаризму і демократії. Ми боремося за можливість будувати державу, в якій права кожної людини захищені, влада підзвітна, суди незалежні, а поліція не б’є мирні студентські демонстрації на центральній площі столиці. Міжнародна система миру та безпеки більше не працює», — додала керівниця «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук.
Останні новини
- Натхнені історії про величних жінок: 5 фільмів, які має переглянути кожна кар’єристка
- Рецепт сирного фондю у гарбузі
- «Жовтолика»: роман Ребекки Кван незабаром екранізують
- Мозаїка з орнаментами трипільської культури прикрасить місто Українка
- Єпископ УГКЦ Микола Бичок стане наймолодшим кардиналом у світі Новости на главной
Як повідомлялось раніше, директорка українського Інституту масової інформації Оксана Романюк відмовилася від німецької премії Йоганна Філіппа Пальма «за свободу слова і свободу друку». Причиною такого кроку стало те, що її номінували спільно з російським журналістом, засновником радіо “Эхо Москвы”, Олексієм Венедіктовим.