Впровадження ініціатив для уповноваження жінок є важливим кроком до побудови справедливого, інклюзивного суспільства та успішного бізнесу

У воєнні часи жінки стикаються з подвійним викликом: намаганням утриматися та розвиватися у професійному середовищі, але також доглядом і підтримкою родини у кризових умовах. Через це жінки відчувають на собі подвійний тиск. Тому, на думку героїні цієї історії, так важливо зробити для них комфортні умови праці та підтримувати їх на кожному кроці.

Таку філософію сповідує компанія «САНІМЕД-М», яку очолює Олександра Українець. Вона разом із командою займається виробництвом діагностичної продукції для виявлення збудників інфекційних захворювань. Це надпотрібний бізнес, адже від його роботи залежать здоров’я людей і тварин, безпечність води, харчових продуктів та повітря.

З початком російського повномасштабного вторгнення «САНІМЕД-М» стикнулася з низкою викликів, повʼязаних з економічною та воєнною ситуацією у країні. Насамперед компанії довелося змінювати підходи до роботи, адже вона розташована у Харкові, який зазнає регулярних нищівних обстрілів. Саме тому зʼявилося рішення відкрити виробництво у Хмельницькому. До того ж керівництво постійно шукає нові способи залучити фінанси на розвиток компанії та зберегти довіру клієнтів. 

Але є й інші виклики, без подолання яких «САНІМЕД-М» не може бути успішною. Це підтримка колективу, зокрема жінок, у часи кризи й нестабільності. 

Олександра пояснює, що це важливо не лише з погляду людяності, а й для ефективності самого бізнесу. Підприємиця переконана, що забезпечення можливостей для жінок сприяє підвищенню ефективності та стійкості компанії. 

«Жінки, які отримують підтримку, демонструють високий рівень залученості та мотивації. Дослідження показують, що компанії, які активно підтримують жінок, досягають вищої продуктивності, інноваційності та мають більшу довіру з боку суспільства», — додає Олександра.

Тож у «САНІМЕД-М» запровадили низку ініціатив, аби покращити робочі умови своїх працівниць:

  • можливість працювати віддалено;
  • гнучкий графік роботи, особливо для тих жінок, які мають дітей або доглядають за родичами;
  • послуги няні для правцівниць із маленькими дітьми;
  • оплата тимчасового житла для жінок, які вирішили переїхати та працювати на іншій виробничій дільниці у Хмельницькому;
  • фінансова допомога жінкам, які опинились у важких життєвих обставинах;
  • курси кваліфікації та допомога психологів.

«САНІМЕД-М» підтримує абсолютно всі групи жінок без жодних обмежень. Олександра наводить показовий приклад із працевлаштуванням 69-річної мами ветерана. Усі інші роботодавці у Хмельницькому відмовляли їй через вік. Але команда «САНІМЕД-М» побачила її потенціал і надала можливість «працювати, цінуючи її досвід і бажання бути корисною».

Крім цих видів підтримки, Олександра також турбується про соціальний захист жінок. Усі працівниці «САНІМЕД-М», незалежно від їхньої життєвої ситуації або історії, офіційно працевлаштовані й користуються повним соціальним захистом.

«Ми віримо, що кожна жінка заслуговує на підтримку, незалежно від її віку, статусу або життєвих обставин», — розповідає підприємиця.

Який вплив мали подібні рішення? Олександра перераховує аж 10 позитивних змін. Це і збереження кадрів та стабільності в колективі, і залучення нових працівниць, і зниження рівня стресу всіх жінок, а також вдосконалення їхніх навичок. Йдеться і про соціальну інтеграцію, адже внутрішньо переміщені жінки отримали не лише роботу, а й можливість адаптуватися до нового середовища. Матеріальна підтримка також відіграла вагому роль.

На розвиток компанії ці ініціативи теж позитивно вплинули. Працівниці стали почуватися захищеними, тож зросла їхня лояльність, вмотивованість працювати, а отже, і продуктивність. Також зміцнилася й репутація «САНІМЕД-М» як відповідального бізнесу. Крім допомоги своїм працівницям, компанія також допомагала підприємицям, з якими починала співпрацювати. Олександра пояснює: «Вдалося розширити ланцюги постачання та залучити нових партнерів, створивши до 10 нових робочих місць у громадах».

У планах компанії розширювати способи підтримки жінок. Наприклад, Олександра хоче проводити фотосесії для своїх працівниць для зміцнення їхньої впевненості. Також планується сплачувати відвідування приватного садочка для дітей жінок, які залишилися у Харкові. 

«Ми постійно працюємо над покращенням умов для наших жінок і розглядаємо нові ідеї, щоб ще більше підтримувати їхній розвиток та добробут. Впровадження ініціатив для уповноваження жінок є важливим кроком до побудови справедливого, інклюзивного суспільства й успішного бізнесу», — пояснює засновниця «САНІМЕД-М». 

Цей матеріал створено у межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється в межах проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється «ООН Жінки» за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.