Вулиця Ірини Фаріон з’явиться у Львові. На честь мовознавиці перейменують вулицю Технічну. Таке рішення ухвалили депутати міської ради на пленарному засіданні 28 листопада. Про це повідомляє Львівська міська рада.
Невелика вулиця Технічна розташована у Галицькому районі міста, неподалік від університету, де працювала викладачка. Вона сполучає головний корпус «Львівської політехніки» та парк імені Івана Франка.
«Раніше це була вулиця Технічна. Розташована збоку від вулиці Степана Бандери та з’єднує студмістечко Львівської політехніки, де працювала Ірина Дмитрівна, з простором Франкового університету, де вона навчалась, і парком Івана Франка. Дуже символічне місце, і надзвичайно важливо, що тепер вона матиме назву легендарної Ірини Фаріон», — розповів на своїй сторінці у Facebook депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук.

Новина сколихнула жваве обговорення у соцмережах. Одні підтримували рішення депутатів, інші щонайменше висловлювали скепсис про доречність перейменування.
«У Львові не знайшлося вулиці для Рафала Лемкіна, навіть у дні, коли відбувається геноцид українців, кілька спроб провалили. Не знайшлося вулиці для Збіґнєва Герберта, Адама Загаєвського, Дебори Фогель, Станіслава Уляма. Навіть для Івана Лисяка-Рудницького, Мілени Рудницької, Юрія Шевельова, Омеляна Пріцака не знайшлося. А вулиця Ірини Фаріон буде. Це треба вміти так ганьбити себе і місто», — зазначила журналістка, письменниця й видавчиня Оксана Форостина.
Показово, що 15 листопада 2023 року “Львівська політехніка” звільнила Ірину Фаріон, де вона викладала багато років. У листопаді 2023 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо мовознавці за її висловлювання. Ірина Фаріон неодноразово критикувала військовослужбовців, які спілкуються російською мовою. Через мовні розбіжності виник і конфлікт із представниками “Азову”. Весною 2024 року Львівський апеляційний суд поновив її на посаді професорки з фінансовою компенсацію.
Ірина Фаріон неодноразово потрапляла у скандальні ситуації через різкі підходи до українізації. Так, у львівських садочках вона переконувала дітей не називати одне одного “російськими” іменами.
У липні Ірину Фаріон розстріляли біля її будинку. 60-річна мовознавиця перебувала у важному стані після вогнепального поранення голови. За декілька днів вона померла в реанімації. Поховали мовознавицю на Личаківському кладовищі. У поліції вважають, що це було навмисне вбивство.
Наприкінці літа на фасаді будинку на вулиці Масарика, де проживала Ірина Фаріон, відкрили меморіальну таблицю.