WoMo-книга: Чоловіки про фемінізм

Аби зрозуміли всі

07.05.2019

У травні завдяки ініціативі видавництва #книголав та при підтримці глобального руху HeForShe в Україні вийде книжка Майкла Кауфмана та Майкла Кіммела «Чоловіки про фемінізм» в українському перекладі. Видання розкаже про основи та принципи фемінізму та змінить стереотипне уявлення про нього.

Майкл Кауфман – просвітник і автор, зосереджений у своїй діяльності на залученні чоловіків і хлопчиків до подолання ґендерної нерівності й насильства щодо жінок. Широко співпрацював з ООН, а також численними громадськими й державними інституціями. Є співзасновником руху «Білі стрічки» — найбільшої у світі чоловічої ініціативи, що спрямована проти насильства щодо жінок.

Майкл Кіммел — активіст, викладач і дослідник, який бачить свою місію в тому, щоб залучати чоловіків і хлопчиків до підтримки ґендерної рівності. Професор соціології в Університеті штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук, лауреат премій у галузі освіти. Автор численних книжок і статей. Багато років був речником Національної організації чоловіків проти сексизму (National Organization for Men against Sexism).

Батьківська відповідальність

Нас страшенно бісить, коли чоловіки не дбають про власних дітей. Звісно, можна сильно засмутитися через розлучення, почуватися геть розбитим. Або, навпаки, щасливим через початок нового періоду. Можливо, такий чоловік від самого початку не хотів дітей. Або, може, він злий через те, що суд віддав дітей колишній дружині й він не може бачитися з ними так часто, як хоче. Все це не важить. Нас усе одно таке бісить.

ПРИЧИНА 1. Коли в чоловіка з’являється дитина (може, бо він хотів цього, а може, бо не подбав про контрацепцію) або коли він починає стосунки з жінкою, у якої вже є дитина, він бере на себе відповідальність. Діти не можуть вижити без підтримки дорослих, і ця відповідальність не закінчується з припиненням стосунків із матір’ю дитини.

ПРИЧИНА 2. Безвідповідальність шкодить його дитині (чи дітям). Багатьом дітям так нашкодили. У Сполучених Штатах 30% усіх аліментних зобов’язань, призначених судом, виконуються тільки частково, а 24% не виконуються взагалі, внаслідок чого діти таких батьків недоотримують сумарно 13 мільярдів доларів на рік.

ПРИЧИНА 3. Така безвідповідальність шкодить матері дитини.

ПРИЧИНА 4. Така безвідповідальність псує репутацію всіх чоловіків. Ми знаємо, що коли суд розглядає питання опіки й аліментів, виникає купа непростих проблем. У багатьох із нас є знайомі чоловіки, які програли суд за опіку над дитиною. І чоловіки, на яких сексистськи налаштований суддя поклав усю фінансову відповідальність за дітей, незважаючи на те, що їхні дружини заробляють більше за них. Нам відомо про суддів, які вважають, що віддати дітей під опіку жінки «цілком природно». (І мусимо зазначити, що феміністки виступають проти таких сексистських тверджень щодо чоловіків так само, як і щодо жінок.)

Є групи незадоволених, які стверджують, що в таких чоловічих стражданнях винні жінки. Вони називають себе захисниками «прав чоловіків» або «права чоловіків на батьківство». І користуються слабкістю чоловіків, які важко пережили розрив стосунків. У всьому звинувачують феміністок і дуже вільно поводяться зі статистичними даними. Приміром, вони наголошують, що жінки здобувають опіку над дітьми в більшості випадків, але забувають уточнити, що в таких випадках чоловіки переважно й не хотіли опікуватися дітьми. Правда в тому, що найчастіше розлучені пари вирішують проблему опіки так, як їм цього хочеться.

Одна з найпомітніших змін у суспільстві — поява значно більшої, порівняно з минулим, кількості розлучених жінок, які завдяки фемінізму не залежать від фінансової підтримки колишніх чоловіків і можуть без їхніх аліментів цілком самостійно виховувати й забезпечувати дітей. Фемінізм корисний для дітей — і для чоловіків.

Ще одна важлива зміна, що сталася завдяки фемінізму: дедалі більше чоловіків хочуть дбати про дітей після розлучення. Відомо, що не так давно чоловіки нечасто підтримували близькі стосунки зі своїми дітьми. Чимало чоловіків прагнуло вийти з розлучення «з вільними руками» — не нести відповідальності за родину.

Нині все інакше. Дедалі більше чоловіків не уявляє свого життя без стосунків із дітьми — і в шлюбі, і після розлучення. Для багатьох втрата зв’язку з дітьми — величезна трагедія.

Але багато втрачають і чоловіки, які виявилися нездатними відповідати за виховання дітей від колишніх дружин. За статистикою, такі чоловіки менше живуть і частіше накладають на себе руки, ніж ті, хто дбає про дітей. Тому той, хто мститься колишній дружині, не сплачуючи аліменти, шкодить не лише своїм дітям, а, ймовірно, й самому собі.
І це, чесно кажучи, теж нас бісить.

  • Ціна книги: 220 грн
  • Де придбати: yakaboo.ua
— Читайте також: WoMo-книга: Я і Конституція