WoMo-книга: Дівчина з Нідерландів. Одрі Гепберн і Друга світова війна

Історія про дитинство та юні роки зіркової акторки

Про Одрі Гепберн ми знаємо, що вона — ікона стилю, блискуча акторка, філантроп. Одрі народилась у маленькій Бельгії, а підкорила своїм талантом, красою й добротою увесь світ. Біографи чимало писали про неї, режисери знімали документальні фільми. Проте нам було все ще мало відомо про її дитинство, про період, який є фундаментальним у формуванні особистості. Її дитинство вкрала війна і Одрі не любила говорити про цю частину свого життя. Роздобувши чимало раніше невідомих фактів, Роберт Матцен написав правдиву історію життя кінозірки в охоплених війною Нідерландах. В основі книги «Дівчина з Нідерландів. Одрі Гепберн і Друга світова війна» – інформація з архівних джерел, тогочасних газет, свідчення очевидців тих подій, інтерв’ю самої актриси.

Одрі Гепберн здобула «Оскар» за найкращу жіночу роль у 1953 році (фільм «Римські канікули»), а також номінувалася на цю нагороду чотири рази: у 1954, 1959, 1961 і 1967 роках. Одрі цінували й любили не тільки у світі кіно. Проте мало хто знав, що підлітком Одрі Гепберн пережила всі страхіття Другої світової війни: арешт та вбивство німцями близьких, тривалий голод, жахливі бомбардування, які перетворили на руїни колись квітуче нідерландське містечко Арнем та село Велп, де дівчина проживала з родиною.

Екскурс у біографію зірки

У цій книжці не йдеться про голлівудські роки Одрі Гепберн. Автор докладно розповідає про родинну історію, підкреслюючи, що мати акторки була баронесою ван Гемстра, з її давнього роду походили особи королівської крові. Мама мала великий вплив на виховання малої Одрі, на формування її характеру. Рішення, які свого часу прийняла ця вольова жінка, стали вирішальними для подальшої долі доньки.

Автор детально описує події, які відбувалися у житті Одрі в її дитячі роки у Бельгії, Нідерландах та Англії, де вона жила до початку війни. Матцен приділяє особливу увагу історичному контексту, який є важливим для розуміння сімейних подій у родині. Війна, описана автором являє нам увесь жах, усю жорстокість, які травмують дитину і залишають відбиток у її серці на все життя. Одрі не залишилася тільки страждати чи чекати: вона допомагала у лікарнях, збирала гроші й передавала повідомлення підпільникам, які протистояли нацистам у Нідерландах.

Усім відома пристрасть Одрі до хореографічного мистецтва. Вона почала займатися танцями ще зовсім малою та не покинула їх до самої своєї смерти. Але в окупації, будучи вкрай ослабленою, Одрі вимушена була зробити перерву в улюблених заняттях.

Цінною та значущою є згадка про Анну Франк. Обидві дівчини були одного віку, жили в Нідерландах, бажали грати на сцені. Одрі Гепберн свого часу сказала про «Щоденник Анни Франк»: «Ця дитина написала про все те, що відчувала і я.» Постать Анни Франк увесь час тим чи іншим чином була присутньою у житті Одрі Гепберн: через пропозиції ролей, подорожі по повоєнних Нідерландах, ведення щоденника.

Спогади про воєнні часи переслідували Одрі усе життя. Голод та хвороба, які вона пережила, рідні, яких вона втратила та трагедії, яким вона стала свідком — усе це глибоко вплинуло на неї.

Роберт Матцен провів детальне, глибоке дослідження ранніх років Одрі Гепберн, розкривши нам ще один бік її блискучої особистості.

Маловідомі факти про ранні роки Одрі Гепберн

Спротив нацизму

Батько Одрі на початку війни був нацистським агентом, мати теж спочатку була прихильницею режиму, поки нацисти не почали переслідувати родину. Сама Одрі під час окупації ризикувала своїм життям, будучи зв’язковою нідерландського руху Опору.

Еталонна стрункість

У голодні роки війни Одрі їла листя цикорію та цибулини тюльпанів. Її легендарна стрункість — результат порушення обміну речовин. При зрості 170 см Одрі важила 45 кілограмів.

Чутливість до прав дітей

Одрі пережила в Нідерландах страшну зиму, коли лютували запеклі бої та допікав голод. Саме це зробило її захисницею прав дітей. Уже з 1954 року Одрі почала виступати в радіопередачах ЮНІСЕФ, а згодом, після завершення акторської кар’єри, цілковито присвятила себе цій справі.

Акторський дебют

Акторська кар’єра Одрі почалася із навчального фільму «Нідерландська за сім лекцій».

Балет

Одрі захопилася балетом з дитинства та завоювала схвалення критики завдяки своєму талантові. Щоправда, вчителі вважали, що вона «занадто висока» для професійної танцівниці, бо вона виявилася вищою від багатьох танцюристів-чоловіків.

Про автора

Роберт Матцен — американський письменник, який спеціалізується на історії Голлівуду та Другий світовій війні. «Дівчина з Нідерландів» — його восьма книга. Під час роботи над нею автор перебував у Нідерландах, спілкуючись з людьми, які знали Одрі Гепберн. Долучився до написання книги і Лука Дотті, син Одрі Гепберн та італійського психіатра Андреа Дотті.

 

Ціна книги: 350 грн.

Де придбати: bookchef.ua