WoMo-знахідка: Набір настільних ігор Art for Family

Випробувано на справжніх родинах!

06.08.2019

Чому мистецтво важливе для дітей? Навіщо ним цікавитись, навіщо його вивчати та вправлятися у ньому? Окрім користі «для загального розвитку», тобто для становлення культурної людини, яка орієнтується у рідній та світовій культурній спадщині, виявляється, є й «побічні» позитивні наслідки. У 2010 році у школах штату Міссурі педагоги провели дослідження про взаємозв’язок між викладанням мистецтва та оцінками по інших навчальних дисциплінах. Виявилося, що більша кількість годин з мистецтва (до яких входить і створення власних робіт, і вивчення історії й теорії мистецтва) покращує успішність і знижує проблемність поведінки. Отже, навіть якщо ваша дитина не дуже любить малювати й ліпити, варто запалювати в ній цікавість до мистецтва власним прикладом та спільною активністю. В цьому випадку набори настільних ігор від Pickart, розрахованих на гравців різного віку, можуть бути цінним інструментом.

Що це?

Діти, звичайно, дуже різні. Навіть в абсолютно «аристократичних» матерів і батьків народжуються маленькі шибайголови, які замість книжки просять у подарунок автоген. У мене є хлопчик, шкільний альбом якого заповнений роботами в стилі «я не малюю, я фарбую», а все, що не є технікою, вважається другорядною цариною. Але ж мені так хотілося б навчити його впізнавати відомі полотна, орієнтуватися у жанрах живопису, спонукати до сміливіших експериментів з кольорами. Але в музеї тихо й нудно, читати про мистецтво — довго й важко. А от вчитись, граючи — саме воно! Цікавезна сторінка Picart якимось дивовижним чином опинилася у моїй стрічці, а на сторінці я знайшла дуже рафіновані картки для настільних ігор з дітьми. Як тільки коробочка з грою з’явилася в нашому домі, до пізнавальних забав підключилася вся родина і навіть «технічний хлопчик».

Як це працює?

Насправді це не одна, а шість різних настільних ігор, в які ви можете бавитись з одним набором карток. А ще можна вигадати свої власні ігри. В наборі 35 карток з картинами відомих художників. І це не тільки да Вінчі або Ван Гог, але й Піссарро, Фрагонар, Сарджент і навіть Роза Бонер. Розрахований набір Art for family на дітей 6-12 років.

Спочатку ми уважно роздивилися всі картки, а потім перейшли до ігор: загадували подумки картину, а інші мали вгадати її, ставлячи запитання. Потім ми «різалися» у своєрідне memory, використовували у якості «козиря» жанри чи історичні періоди, у які були створені картини. У грі є такий інформаційний аркуш, де вказана картина, автор, рік та місце створення та напрямок мистецтва. І це було дійсно цікаво, це був якісно проведений з родиною час і, водночас, пізнавальна діяльність для дитини.

Мені б хотілося через деякий час перевірити, наскільки він запам’ятав картини візуально, їх назви та імена художників, але, насправді, вважаю, що головне — це показати, що мистецтво може бути цікавим. Не менш цікавим, ніж космічна галузь та металообробка!

Основні особливості гри, які сподобалися:

— надзвичайна якість зображень та досконале поліграфічне виконання,
— підбір цікавих картин та авторів,
— маленький формат дозволяє взяти набір у подорож.

Хотілося б ще:

— більше художниць-жінок (наразі 5 з 35),
— більше інформації про сюжет, техніку, історію створення картини та біографію автора (можливо, на окремому ресурсі, присвяченому грі).

Ірина Смірнова, авторка ідеї та блогу про історію живопису Pickart

Взимку 2018-го я зробила настільну гру про картини Pickart. Я завжди цікавилися мистецтвом, та коли почала робити лекції для дітей про історію живопису, шукала ідеї, як можна розповідати про це по-новому, так щоб діти слухали та запам’ятали. Pickart був спонтанною але дуже вдалою ідеєю.
Потім протягом року я тестувала та довершувала гру, шукаючи видавця. Але виявилося, що хоч видавцям вона подобається, та робити її вони не хочуть, бо «тема непопулярна».

Восени 2018 року я започаткувала блог у Facebook, метою якого була популяризація моєї гри та історії мистецтва взагалі. Людям подобалось читати мої дописи про відомі картини. Я бачила, що тема насправді має попит. Тоді я вирішила спробувати зробити маленький набір з простими іграми, який дозволить познайомити дітей із живописом за допомогою гри. Бо гра – кращий провідник знань для дітей молодшого віку, саме на них в першу чергу був розрахований набір Art for kids.

Потім я зрозуміла, що грати з картинами цікаво не тільки маленьким дітям, але й дорослим. Та зробила ще один набір Art for family, де запропонувала шість ігор різного рівня складності. Його купують не тільки для дітей, а навіть дорослі для дорослих.

Art for family – це такий спосіб взаємодії з мистецтвом. Є репродукції, які можна роздивлятися, є розмальовки та пазли. А це картини на картках, з ними можна грати, шукати співпадіння та відмінності, запам’ятати авторів, стилі та жанри.

Взагалі мені подобається ідея гейміфікації освіти. Але, в першу чергу, я планую займатися іграми про мистецтво, бо воно в наших школах чомусь недооцінено, історії мистецтва майже не приділяють уваги. Але ж картини — це гарний інструмент для вивчення історії, тренування емоційного інтелекту та навіть – критичного мислення (якщо використовувати стратегії візуального мислення).

Попереду — видання Pickart власними силами та ще декілька ідеї нових наборів.

  • Ціна: 150 грн
  • Де придбати: сторінка @pickartgame у соцмережі Facebook

Фото зі сторінки Настольная игра Pickart у соцмережі Facebook

— Читайте також: WoMo-знахідка: Додаток готових квестів містами України WalQlike