У березні на YouTube відбулася премʼєра подкасту “Лідерки України: Голоси Змін”, створеного міжнародною некомерційною спільнотою для лідерок у tech індустрії Wtech, заснованою Вікторією Тігіпко та Вірославою Новосильною. Подкаст має на меті стати платформою для надихаючих і мотивуючих історій успіху, викликів та досягнень українських бізнес лідерок. Кожна бесіда — це глибока та змістовна історія відомої жінки із різних сфер: бізнес, наука, культура, освіта, соціальна діяльність тощо.
У другому випуску Євгенія Глізер, СЕО та співзасновниця Choice31, спілкується із Дарʼєю Лещенко — CEO та Partner SupportYourApp, Co-Founder Label Your Data та Outstaff Your Team. Дарʼя відкрито розповідає про свій шлях, помилки, які довелося пройти, і лайфхаки, що допомогли їй масштабуватися.
Редакція WoMo вибрала епізоди бесіди, які особливо “відгукнулися” і ділиться з читачами
Дарʼя Лещенко про амбіції та працьовитість
Мене інколи запитують, чи пройшла б я цей шлях другий раз. Не можу стовідсотково сказати “Так”, тому що були різні етапи, різні періоди довжиною у 14 років. Але в той момент, будучи студенткою, просто амбітною дівчиною і багато чого не знаючи, я взяла ці всі виклики на себе і була впевнена в тому, що я впораюсь.
Я люблю і завжди любила працювати 24/7. Було б 25/7 — працювала б 25/7. Зараз, звичайно, це трансформувалось у розуміння, що потрібно якісно відпочивати, щоб якісно працювати. Але коли нічого немає, та є цей запал, то в принципі я дуже працьовита і люблю будь-яку роботу робити нон-стоп для того ж самого результату.
Я дуже любила спілкуватися з людьми — завдяки досвіду роботи офіціанткою. І це дало мені навик не боятися підійти, запитати. Навіть знаючи, що я виконую якусь функцію в компанії, я могла прийти і спитати: “Чи, може, вам кави треба зробити?” — хоча це була не моя роль на той момент. Але я не боялася ні роботи, ні того, що про мене подумають, що я ніби не свою роботу роблю.
Про жіночу впевненість, сили та баланс
Жінкам реально заважає карʼєрно рости невпевненість у собі, у своїх силах. За статистикою, в жінок менша компенсація порівняно з чоловіками, тому що жінки менше просять. Чому менше жінок-підприємиць? Тому що жінки-підприємиці думають, що вони, мабуть, краще будуть найманими співробітницями, ніж іти і брати на себе відповідальність, фінансові ризики.
Я беру сили в собі, в людях, які також у мене вірять, і в моїй команді. Бо це ж відповідальність, а з розміром команди відповідальність стає більшою.
Моя особиста думка: балансу ніколи ні в чому не може бути. Ми спимо 8 годин, працюємо 8 годин. Решта часу — треба встигнути все-все-все. Але моє золоте правило: вихідні — для відпочинку.
Про саморозвиток
Ми живемо у дуже непередбачуваному світі, і якщо ми будемо залишатися сьогодні тими, ким були вчора, то не буде ніякого результату завтра. Для цього потрібно себе змінювати.
Сказати, що я хочу щось радикально змінити — ні. Єдине, що я хочу — щоб я змінювалася в кращу сторону для себе, допомагала іншим в командах, які ми створюємо, ставати також кращими. Можливо, не повторювати ті чи інші помилки, що ми робили, і пришвидшувати їхній шлях на шляху до успіху.
Моя формула успішності — бути кращою версією себе кожного наступного дня. Рефлексувати. Бажати трішечки ставати сьогодні кращою, ніж я була вчора.
Повну версію бесіди можна переглянути на YouTube-каналі Wtech.