У березні на YouTube відбулася премʼєра подкасту “Лідерки України: Голоси Змін”, створеного міжнародною некомерційною спільнотою для лідерок у tech-індустрії Wtech, заснованою Вікторією Тігіпко та Вірославою Новосильною. Подкаст має на меті стати платформою для натхненних історій успіху, викликів та досягнень українських бізнес-лідерок. Кожна бесіда — це глибока та змістовна історія відомих жінок із різних сфер: бізнесу, науку, культури, освіти, соціальної діяльності тощо.
У цьому випуску Євгенія Глізер, СЕО та співзасновниця Choice31, спілкується з Іриною Вольницькою, президенткою SET University і натхненною лідеркою, яка змінює освітній ландшафт України.
Редакція WoMo вибрала епізоди бесіди, які особливо відгукнулися, і ділиться з читачами.
Ірина Вольницька про становлення себе як особистості
Моєю першою роботою було збирати яблука у бабусі й просити за це гроші. Це була моя перша комерціалізація навичок. Майбутня президентка не цуралася роботи, збирала яблука і просила за це плату. Їх все одно треба було збирати, але можна було безплатно, а можна домовитися.
Усі думають, що я сильний екстраверт, але насправді я сильний інтроверт. До п’ятого класу я взагалі не розмовляла з іншими дітьми. Я дивилася у віконце, як падає листя, і розмірковувала, спостерігала за людьми. Ці спостереження дали мені багато висновків про людську природу, як люди поводяться, реагують. У якийсь момент батьки знайшли мотивацію, щоб я почала спілкуватися. Та ця навичка спостерігати і розуміти, чого хоче людина, дуже знадобилася у житті.
Ірина Вольницька про лідерство
Упевнена, що навчитится лідерства можна. Будь-хто може стати лідером, якщо є мета і сенси. Ти не можеш вести за собою без сенсів. Якщо є велика мета, заради якої ти готовий перевчитися, переступити через себе, ти станеш лідером. За Gallup, у людей є 34 таланти, і кожен може зіграти роль у твоїх сенсах.
Мій молодший брат багато хворів. Поки мама була з ним у лікарні, я проводила багато часу з татом на роботі, на великому заводі. Там чоловіки вирішували глобальні речі, жінок туди не брали. Я, хоч і була маленькою, мала можливість слухати, ставити собі питання, спостерігати. Це сформувало моє бажання: “Чоловіки щось вирішують, я теж хочу”.
Ірина Вольницька про навчання та soft skills
Фундамент для різних професій різний. Для маркетолога — один, для інженера — інший. Чат GPT уже пише на Python, тож просто кодити недостатньо. Фундамент має бути широким, його не здобути на коротких курсах. Треба розуміти, як працюють системи, як користуватися новими технологіями. World Economic Forum назвав п’ять скілів майбутнього, і майже всі — софтскіли плюс уміння працювати з технологіями.
Раніше люди отримували одну професію на все життя. Зараз тривалість навички — п’ять років, і вона скорочується. Ми йдемо в університет по базу, вчимося думати, а потім — постійний апскілінг і рескілінг. Учитися треба все життя. Вища освіта потрібна для критичного мислення, формування етичного майндсету.
Я більше не вірю у щось “назавжди”. Світ непередбачуваний, головний софтскіл — адаптивність. Зараз освіта — місійна робота, але що буде через п’ять років, сказати складно. Освіта — це фундамент, який потребує змін. Як навчимо сьогодні, таке майбутнє матимемо завтра.
Повну версію бесіди можна переглянути на YouTube-каналі Wtech.