«Я занадто виснажена і виглядаю жахливо»: «Тайра» виклала перший допис після полону

Волонтерка та парамедикиня Юлія Паєвська «Тайра» розповіла про умови утримання в полоні окупантів та свій стан.

Про це вона написала у Facebook.

Паєвська повідомила, що зараз дуже виснажена і сильно схудла.

«Поки що я не буду постити селфі. Вибачте. Моя вага на тепер близько 50 кг. Я занадто виснажена і виглядаю жахливо. Але мною опікуються найкращі лікарі і скоро я повернусь в стрій. Знову і знову хочу подякувати за обмін, що був безперечно чудом Господнім, і усім причетним до цього дива», — йдеться у її дописі.

Вона пише, що більше за все їй боляче за долю хлопців і дівчат, що «сидять в застінках ворога — коли ти там здається що надії немає, і Україна уже не існує як держава». «Тайра» наголошує, що необхідно добитись, аби всі полонені були захищені міжнародною конвенцією з прав людини, бо коли українці та українки перебувають у полоні російських окупантів, то там вони абсолютно безправні, «як раби».

За словами парамедикині, жодних передач їм не дають, як і інформації про сім’ю. Також полоненим недоступна лікарська допомога,  а умови утримання нагадують концтабір.

«…я би не дуже здивувалась опинившись одного разу в газенвагені. І я не жартую, на жаль. І це тільки малий відсоток того що відбувається в кам’яних мішках за лінією зіткнення. Ця тема болюча і гостра.Всі полонені мусять бути звільнені. Необхідно розробити систему контролю і алгоритм обміну», — зазначила звільнена волонтерка.

Вона повідомила, що наразі перебуває у безпечному місці під наглядом найкращих лікарів та скоро повернеться у стрій — поки їй потрібно відновити сили.

Нагадаємо, 17 червня Україні вдалося звільнити волонтерку і парамедикиню Юлію Паєвську із позивним «Тайра», яка з березня перебувала у полоні російських окупантів.

Волонтерка Юлія Паєвська та її водій потрапили в полон до російських військ 16 березня в Маріуполі. а тиждень стало відомо, що Тайра жива – вона з’явилася на відео російських пропагандистських медіа. Місцеперебування Тайри було невідоме.