Кожен, хто вирішив переїхати у США для постійного проживання, має бути готовим до складного періоду адаптації. Доведеться звикати до нового графіку магазинів і служб, обійти чимало інстанцій, щоб зібрати купу документів, орендувати житло, отримати роботу в Нью-Йорку, Брукліні чи іншому місті. Розв’язуючи всі питання, людина часто забуває про свій емоційний стан та ментальне здоров’я.
У такій ситуації можуть допомогти вебресурси, спеціально створені для мігрантів, і найпопулярнішій у США — BAZAR.club. На порталі є все для того, щоб полегшити пошук квартири та роботи у Нью-Йорку для українців. Крім того, тут публікують поради для тих, кому складно почати життя з чистого аркуша.
Сьогодні поговоримо про адаптацію українських жінок в Америці, зокрема, про те, що робити, щоб цей період був якомога лагіднішим для емоційного здоров’я.
Що таке адаптація та як вона проходить
Усіх українок, які нещодавно переїхали у США, обʼєднує туга за батьківщиною, відчуття розгубленості й самотності, страх втратити свою ідентичність, нерозуміння, як діяти далі. Це пов’язано з низкою соціальних, культурних, економічних та психологічних чинників, спричинених новими умовами.
Якщо ви відчуваєте, що ваші цінності та ставлення до життя змінюються, потрібно адекватно оцінити свій стан та створити такі моделі поведінки, які відповідатимуть актуальній ситуації. Важливою складовою цього процесу є адаптація.
Останні новини
- Доступність Парижа для людей з інвалідністю: тестдрайв
- Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 16-22 вересня
- Клодет Кольбер — легенда срібного екрана
- Український бренд GAPTUVALNYA створив колекцію вишиванок до Саміту перших леді та джентльменів: фото
- Актори, телеведучі, артисти обʼєдналися в Києві заради допомоги пораненому добровольцю з Дніпра Новости на главной
Зазвичай адаптація мігранта проходить у декілька етапів:
-
Захоплення
У цей період людина дивиться на нове життя через рожеві окуляри й має цілу гаму почуттів: від ейфорії до суму за рідними та близькими. Зазвичай дівчата сприймають зміни з ентузіазмом та вірою у світле майбутнє.
-
Розчарування
Вау-ефект швидко змінюється через певні психологічні труднощі адаптації. Зокрема, мовний бар’єр заважає у спілкуванні та розумінні іншої культури. Мігранти уникають комунікації та намагаються підтримувати зв’язки тільки з земляками.
-
Конфлікт
Основний етап пристосування, що може проявитись в активній чи пасивній формі. Мігранти не завжди здатні примиритись з іншими реаліями життя й менталітетом американців, через що деякі повертаються додому. В інших випадках звикають до нової дійсності й адаптуються до культурного та соціального середовища, відчуваючи впевненість у власних силах.
-
Дружба
Українські жінки зазвичай вміло приймають нові правила життя та пристосовуються до американського суспільства: вивчають мову, засвоюють культурні традиції та займаються пошуком вакансій. Знайти роботу в Нью-Йорку для українців без знання мови цілком реально, але для отримання високооплачуваної посади або відкриття власної справи варто підвищити рівень володіння англійською.
Таким чином, ви берете для себе найкраще від обох країн, стаєте сильнішими. Однак нерідко на це витрачається три-п’ять років проживання на новому місці, за місяць звикнути до таких масштабних змін неможливо.
Як підготуватися до переїзду, щоб адаптація була максимально легкою
Статистика свідчить, що найбільш комфортний вік для адаптації — 7-9 років, найскладніше пристосовуються літні люди, які до цього не були в іншій країні. Якщо ви вже вирішили переїхати, то доведеться спробувати зануритися у нове середовище та завести друзів. Звикати до життя в чужій країні простіше тим, хто ретельно підготувався до міграції.
Ми зібрали кілька простих порад, які допоможуть вам швидше влаштуватися на новому місці:
-
- Психологічно підготуйтесь до переїзду. Знайдіть час, щоб попрощатися з друзями та рідними, візьміть із собою дорогу річ, що пов’язує вас з батьківщиною (портрет українського поета, улюблену книжку чи прапор України).
- Підвищте рівень володіння англійською. Це допоможе швидше ознайомитись зі звичаями нової країни та поліпшити комунікацію з місцевими жителями.
- Дослідіть сферу зайнятості. Виберіть безплатні інтернет-ресурси з пошуку роботи та навчання. Дізнайтесь, яку назву має ваша професія в Америці, наскільки вона популярна та що треба зробити, щоб отримати ліцензію на практику. Наприклад, знайти роботу в Брукліні для українців з дипломом спеціаліста набагато простіше, оскільки необхідно тільки підтвердити свої навички.
-
- Поцікавтесь американським менталітетом. Розуміння і прийняття звичаїв та особливостей поведінки американців значно полегшує процес адаптації. Тому варто ознайомитися з менталітетом жителів Америки заздалегідь.
- Оберіть місто. Якщо ви їдете туди, де живуть ваші друзі, можна попросити у них допомогу на перший час. Інакше — самостійно дослідіть місто за допомогою Google-мап: зупинки громадського транспорту, найближчі магазини, аптеки, парки, школи, дитсадки. Відмічайте те, що вам подобається, створюйте свій список цікавих закладів і активностей.
- Зберіть кошти для перших місяців життя. Звісно, на старті у вас повинна бути певна сума грошей, щоб забезпечити проживання, харчування та навчання протягом декількох місяців.
Перші кроки, які слід зробити після переїзду до США
Щоб успішно знайти роботу в Нью-Йорку та забезпечити собі комфортне проживання, слід оформити страховий поліс, відкрити рахунок у банку та зробити інші кроки — прості, але дуже важливі.
Оформити номер соціального страхування (SSN)
Документ варто оформити відразу після переїзду до США. Він потрібен для ідентифікації особистості, сплати податків та отримання соціальних пільг. SSN видають у найближчому офісі Social Security Administration.
Відкрити банківську картку
Для більшості роботодавців та орендарів має значення кредитний рейтинг, тому якомога швидше необхідно сформувати кредитну історію, відкрити картку в американському банку та поповнити рахунок на $100 і більше.
Отримати водійське посвідчення
Перший час у США можна користуватися міжнародним водійським посвідченням, а потім краще отримати американську ліцензію. Ви можете оформити звичайну Drivers License, яка діє як посвідчення особи для переміщення країною.
Оформити медичне страхування
Це дозволяє отримати пакет послуг на лікування та зекономити бюджет, оскільки допомога лікарів у США не з дешевих. Який вид страхування обрати, можна дізнатися на HealthCare.gov.
Підтвердити місце проживання
Це вимога будь-якої державної організації, особливо якщо місце пошуку роботи — Нью-Йорк чи інший мегаполіс. Як підтвердження можна надати договір оренди житла або рахунки за комунальні послуги, оформлені на ваше ім’я.
Не бійтеся бути щасливими!
Щоб успішно розпочати життя в іншій країні, варто позитивно налаштуватись на будь-які зміни, пов’язані як з побутовими й робочими питаннями, так і з зануренням у нову культуру, знайомствами та дозвіллям.
Плануючи переїзд за кордон, будьте готові до того, що доведеться пройти шлях адаптації. Але ви можете зробити його легшим, якщо підготуєтесь до міграції та будете уважними до свого психологічного стану. Головне — вірити, що всі труднощі тимчасові і на вас чекає тільки найкраще.