Як активувати національний роумінг під час збоїв у мережі

01.12.2022

Масовані ракетні атаки ворога, що призвели до знищення 50% енергетичної інфраструктури, змусили українців пристосовуватися до планових і аварійних відключень світла. Абоненти мобільних операторів часто скаржаться на зникнення зв’язку та інтернету під час відсутності електроенергії. Якщо мережа мобільного оператора недоступна, підтримувати комунікацію з близькими допоможе послуга національного роумінгу.

Як під’єднатися до мережі іншого мобільного оператора

Абоненти lifecell у разі зникнення покриття підключаються до іншого оператора в автоматичному режимі. Якщо перепідключення не вдалося або якщо ви користуєтеся послугами «Київстар» чи Vodafone, слід самостійно змінити налаштування у смартфоні. Для цього потрібно:

  • вимкнути автовибір мережі («Налаштування» — «Мобільна мережа» для Android або «Стільниковий зв’язок» — «Оператор» — «Вибір мережі» для iOS);
  • під’єднатися до оператора, з яким наразі є зв’язок, — Vodafone, «Київстар» або lifecell.

Якщо мережа залишається недоступною, варто повторити операцію, намагатися під’єднатися до іншого оператора або здійснити додаткову спробу після перезавантаження пристрою.

У телекомунікаційних компаніях попереджають, що користування національним роумінгом посилює навантаження на мережу. Тому, коли є можливість користуватися SIM-картками різних операторів, краще обирати саме цей варіант.

Якщо ви обрали додатковий стартовий пакет і бажаєте поповнити рахунок, скористайтеся Portmone. За допомогою сервісу ви можете сплачувати послуги зв’язку для себе та всієї родини. Для перерахування коштів оператору в декілька кліків зареєструйтеся та авторизуйтеся на сайті та створіть шаблон в особистому кабінеті.

Інші способи, що допоможуть залишатися на зв’язку 

У випадку, коли мобільна мережа відсутня взагалі, у пригоді стане фіксована телефонія. Як не дивно, засіб комунікації родом з минулого століття продовжує працювати навіть у найскладніші часи. 

Також зв’язок з близькими можна підтримувати через Facebook Messenger, Telegram, Signal, Viber і WhatsApp, якщо у вас є Wi-Fi. 

У разі виникнення форс-мажорної ситуації можна скористатися мобільним як радіостанцією, що працює на основі технології Bluetooth. Для цього варто заздалегідь завантажити месенджер Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie і перевірити його роботу. Для того, щоб такий зв’язок був можливий, попередньо домовтеся з близькими про частоту (діапазон). Але пам’ятайте: хоча радіус дії такої «рації» становить до 100 м, в приміщенні чи підвалі цей показник може значно зменшитися.

Чому під час відключення світла зникає зв’язок

Експерти в галузі телекомунікацій називають дві основні причини відсутності доступу до мобільної мережі в разі вимкнення електрики.

Перша — недостатність ресурсу у пристроїв, що підтримують функціонування мережі під час відключення живлення. Час роботи акумулятора — 4–5 годин. Проте якщо електроенергія відсутня впродовж тривалого часу, батареї не встигають заряджатися, адже для повного відновлення ресурсу їм потрібно близько доби. Наявних на базових станціях генераторів недостатньо для підтримання безперервної роботи всієї системи.

Друга причина збоїв у мобільному зв’язку — перевантаження мережі через масовий перехід споживачів з Wi-Fi на 4G. З огляду на це представники мобільних операторів радять обмежити користування мережею, здійснювати дзвінки лише в разі гострої потреби, відкласти до відновлення енергопостачання перегляд відео, завантаження великих файлів. Для заощадження трафіку рекомендується також вимкнути в месенджерах функцію автозавантаження фото, відео і файлів у форматі gif.

 

Новини партнерів