Як енергетики впливають на зуби та що з цим робити

03 Лютого 2025

Кофеїн і цукор у великих кількостях здатні нашкодити багатьом системам організму, включаючи й зуби. Яким є їхній вплив, коли вони об’єднуються в енергетики, і чи можна «повернути час назад» разом із сяючою посмішкою – розповідають стоматологи Lumident.

Найвагомішою причиною виникнення карієсу є цукор. На нього багаті не лише шоколадні батончики, а й солодкі напої, від яких сучасній людині так важко відмовитись. Вихід – намагатися знизити споживання глюкози, вчасно чистити зуби і раз на 6 місяців відвідувати стоматолога. Тим більше, записатися на лікування зубів в Києві можна в найзручніший час, а головне – до клініки, якій ви можете довіритися.

За потемніння й нерівність емалі «відповідають» паління й харчові барвники. Саме через них кожному пацієнту стоматолога потрібна щорічна чистка зубів від каменю. І цукор, і барвники, і кофеїн поєднуються в одному продукті – енергетиках. Чи дійсно вони впливають на зуби настільки негативно, і що з цим робити – вже в нашій статті.

Вплив кислот і цукрів на зуби

Дослідження вказують на те, наскільки швидко змінюється рівень кислотності в ротовій порожнині після вживання енергетиків. Коли він нижчий за 5,5, запускається процес демінералізації зубної емалі. Своєю чергою, це робить її:

  • вразливою перед карієсом;
  • чутливою;
  • м’якшою, тож на ній легше утворюється зубний наліт – ніщо інше, як «дім» для бактерій.

Мікроби живляться цукром, тож наліт на зубах швидко переростає в зубний камінь, а емаль продовжує руйнуватися. Особливо це актуально, коли звичайна домашня чистка зубів проводиться рідше двох разів на день.

Якщо зубний наліт і камінь – поки що єдина проблема пацієнта, з нею швидко допоможе професійна чистка зубів. Її можна провести в стоматолога-естетиста чи вашого лікуючого фахівця. Це допоможе видалити бактерії та захистити емаль від подальшого руйнування. До того ж, якщо необхідна лише чистка зубів, ціна виявляється мінімальною.

Наслідки для здоров’я зубів

Енергетичні напої шкідливі, коли вживаються щоденно. Як і будь-яка солодка вода, вони негативно впливають на стан зубів, однак саме при постійному питті кофеїнового напою призводять до:

  • ураження емалі, яка перестає бути захистом для зубного нерва;
  • підвищеної чутливості зубів, які можуть реагувати на гаряче, холодне, кисле чи тверде;
  • ерозії емалі, яка призводить до хронічного болю.

Лікування зубного болю можливо провести лише в стоматологічній клініці. Фахівець буде готовий запропонувати:

У запущених випадках лікування зубів недостатньо: особливо, якщо виникли такі новоутворення, як флюс, кіста чи гранульома. На жаль, в окремих випадках це призводить до видалення зубної одиниці.

Альтернативою енергетикам є несолодкий міцний чай чи запашна кава (краще також без цукру). В будь-якому випадку, це буде бадьористий кофеїновий напій без «бульбашок», зайвих кислот і значних кількостей цукру. До того ж, пиття з чашки, а не з яскравої пляшки, дозволить контролювати об’єми вжитого напою.

Звичайно ж, енергетики – далеко не єдина причина появи проблем і необхідності лікування зуба. Однак, саме на них все частіше скаржаться сучасні стоматологи, стикаючись із проблемами своїх пацієнтів.