Сонце є основним джерелом вітаміну Д, який ми отримуємо через засмагу. Однак, навіть часте прийняття сонячних ванн не завжди забезпечує необхідний рівень цієї речовини в організмі, особливо при наявності деяких захворювань. Також важливо враховувати тривалість перебування на сонці.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaВітамін D, який надходить у неактивній формі, можна отримати з продуктів харчування, а також він утворюється у шкірі під впливом ультрафіолету. Є два типи вітаміну D — вітамін D2, який надходить лише з їжею, та вітамін D3, який отримуємо від сонця та деяких продуктів харчування.
Обидві форми вітаміну D, D2 та D3, є рівноцінними між собою і разом становлять вітамін D. Ці форми є попередниками самого вітаміну D і неактивні, тому їх необхідно активувати, змінивши їх хімічну структуру. В організмі це відбувається в печінці та нирках.

Спочатку неактивний вітамін D надходить у печінку, де він перетворюється на проміжну форму. Потім ця проміжна форма надходить у нирки, де вона перетворюється на активну форму вітаміну D. Саме в цій формі речовина починає свою дію в тканинах та органах організму.
Як сонце перетворюється на вітамін Д
Цей процес синтезу вітаміну Д в організмі є дуже важливим, оскільки вітамін Д відіграє важливу роль у різних функціях організму, таких як підтримка здоров’я кісток і зубів, підтримка імунної системи та багато іншого. Проте, якщо організм не отримує достатньо сонячного світла, або якщо в дієти не включено достатньо продуктів, багатих на вітамін Д, то можуть виникнути проблеми з його недостатнім рівнем в організмі. У таких випадках може знадобитися додаткова підтримка вітаміну Д через дієту або додаткові препарати.
Останні новини
- В український кінопрокат вийде 13 фільмів Каннського фестивалю: подробиці
- У Ватикані пройшов «голий» протест проти війни в Україні: подробиці
- Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу
- Європейський суд визнав порушення Україною прав одностатевих пар
- Подають гільзи замість їжі: у Великій Британії з’явилося антивоєнне кафе Новости на главной
Чи заважає сонце засвоєнню вітаміну Д
Також варто звернути увагу на те, що інтенсивність утворення вітаміну D залежить від часу дня та року. Найбільша кількість ультрафіолету падає на землю під час літнього сонцестояння і протягом дня з 10:00 до 15:00 годин. Тому, якщо ви хочете накопичити достатню кількість вітаміну D, спробуйте бути на відкритому повітрі в цей період із мінімальним захистом від сонця. Проте не забувайте про захист від УФ-променів, щоб уникнути опіків та інших ушкоджень шкіри.
Сонце саме за собою не заважає засвоєнню вітаміну D, а навпаки — його промені допомагають утворенню вітаміну D в організмі. Однак, треба розуміти, що зайве сонцезахисне засоби з високим фактором захисту від сонця (SPF) та/або довге перебування в тіні також можуть знизити вироблення вітаміну D в організмі, оскільки перешкоджають проникненню ультрафіолетових променів до шкіри.
Для забезпечення достатнього вироблення вітаміну D у організмі, рекомендується витримувати баланс між безпечними і сонячними процедурами та захистом від шкідливого впливу ультрафіолету. Лікар може порадити, як визначити необхідний режим позасонячних процедур та розповісти про корисність продуктів харчування, які містять вітамін D.